REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Kurt Russell ratuje Boże Narodzenie z zwiastunie filmu Netfliksa „Kronika świąteczna: Część druga”

Po dwóch latach Kurtowi Russellowi ponownie przyszło założyć czerwony kubraczek i ratować Boże Narodzenie. W sieci właśnie pojawił się zwiastun filmu Netfliksa „Kronika świąteczna: Część druga”.

19.10.2020
16:52
kronika swiateczna 2 netflix trailer zwiastun kurt russell
REKLAMA
REKLAMA

Netflix, jak co roku w okolicach Bożego Narodzenia, szykuje nam wysyp filmów o tematyce świątecznej. Wiemy z doświadczenia, że z ich jakością artystyczną może być różnie. Ale przecież nie o to w tym wszystkim chodzi. Siadając do tego typu produkcji nie możemy oczekiwać kina ambitnego, czy widowiskowego megahitu (choć i przykłady ambitnych i widowiskowych filmów świątecznych z pewnością by się znalazły). Zadaniem twórców jest bowiem napełnienie widzów optymizmem, abyśmy byli w stanie wytrzymać końcówkę roku i liczne spotkania z rodziną.

Pod tym względem „Kronika świąteczna” sprawdzała się doskonale.

Prosta opowieść o rodzeństwie, które rozbija sanie św. Mikołaja i rusza z nim w podróż po naszej planecie, aby uratować Boże Narodzenie miała w sobie sporo uroczej i dziecięcej naiwności. Do tego opatrzona została współgrającymi z fabułą, nieco kiczowatymi efektami specjalnymi. Najbardziej jednak przypadała w pamięć ze względu na to, że w główną rolę wcielał się w niej Kurt Russell.

Po dwóch latach od jedynki, Russellowi ponownie przyszło wcisnąć się w czerwony strój św. Mikołaja, aby ratować Boże Narodzenie. Oficjalny opis fabuły prezentuje się następująco:

Minęły dwa lata, odkąd rodzeństwo Kate i Teddy Pierce uratowało Święta Bożego Narodzenia. Od tamtej pory dużo się zmieniło. Kate wyrosła na cyniczną nastolatkę, która niechętnie spędza święta w Cancún z nowym chłopakiem swojej matki i jego synem Jackiem. Dziewczyna nie jest w stanie zaakceptować nowej wersji swojej rodziny i postanawia uciec. Kiedy jednak tajemniczy, władający magią psotnik grozi zniszczeniem Bieguna Północnego i wymazaniem świąt z kalendarza, Kate i Jack nieoczekiwanie zostają wciągnięci w nową przygodę ze Świętym Mikołajem.

W sieci pojawił się zwiastun nadchodzącej produkcji:

Na ekranie zobaczymy wiele znanych z pierwszej części twarzy.

REKLAMA

Prócz Kurta Russella do swoich ról powrócą Kimberly Williams-Paisley, Judah Lewis i Darby Camp. Oczywiście nie zabraknie też pani Mikołajowej granej przez Goldie Hawn (prywatnie żony Russella). Jeśli to was nie przekonuje to warto dodać, że na stołku reżysera Claya Kaytisa zastąpił Chris Columbus, czyli twórca największego świątecznego hitu w historii kina „Kevina samego w domu”.

„Kronika świąteczna: Część druga” pojawi się na platformie Netflix 25 listopada 2020 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA