REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Canal+ planuje zrobić 2. sezon serialu „Kruk. Szepty słychać po zmroku”. Trwają negocjacje z twórcami

„Kruk. Szepty słychać po zmroku” okazał się jednym z najciekawszych seriali premium w historii Canal+. Produkcja doczekała się bardzo pozytywnych recenzji i dużej bazy odbiorców, więc decyzja o stworzeniu kontynuacji wydawała się logiczna. Jak właśnie się dowiedzieliśmy, 2. sezon „Kruka” jest bardzo prawdopodobny.

20.11.2019
15:58
kruk sezon 2
REKLAMA
REKLAMA

Kilka ostatnich lat pokazało, że wizja dobrych seriali tworzonych na polskim gruncie nie jest niemożliwa do realizacji. Produkcje z segmentu premium zaczęły systematycznie zdobywać rynek, a niemały wkład w ten trend miały HBO, Showmax czy Canal+. Ostatnia z wymienionych stacji zaczęła od razu z wysokiego C, dzięki premierze „Belfra”, a pojawiające się w następnej kolejności „Kruk. Szepty słychać po zmroku”, „Nielegalni” i „Żmijowisko” pokazały słuszność obranego przez nią kierunku.

Pokazywany w zeszłym roku „Kruk” zachwycił widzów atmosferą, świetną grą aktorską (w serialu zagrali m.in. Michał Żurawski, Cezary Łukaszewicz, Katarzyna Wajda i Marcin Bosak) i scenariuszem pełnym inteligentnych zwrotów akcji. Historia powrotu inspektora Adama Kruka na Podlasie w celu rozwiązania tajemniczej historii porwania dla części komentujących dorównywała najlepszym dziełom gatunkowym na świcie z „True Detective” na czele. Nie brakowało nawet głosów, że na następny równie dobry serial przyjdzie długo poczekać polskim widzom. W tym sensie pomysł na dobrą kontynuację historii opowiedzianej w serialu Canal+ mógł być swego rodzaju wyjściem z impasu.

Canal Plus właśnie intensywnie pracuje wraz z twórcami 1. sezonu nad nową częścią „Kruk. Szepty słychać po zmroku”.

Jak dowiedziała się redakcja Rozrywka.Blog, realizacja projektu jest coraz bliższa otrzymania zielonego światła od stacji. Przedstawiciele Canal+ nie ukrywają, że 1. odsłona „Kruka” była dla nich olbrzymim sukcesem i nie brakuje zainteresowania kontynuacją. Obecnie trwają prace nad przygotowaniem historii i negocjacje z twórcami poprzednich odcinków, bo firma najchętniej kontynuowałaby pracę w podobnej grupie ludzi.

REKLAMA

Oczywiście zawsze coś może się wysypać na ostatniej prostej, ale nieoficjalnie od pracowników Canal+ usłyszeliśmy, że 2. sezon jest pewny na 90%. Plany stacji telewizyjnej związane z tym projektem potwierdziła zresztą Anna Limbach-Uryn, dyrektor programowa Canal+ podczas panelu producenckiego na wydarzeniu Canal+ Series Lab 2019.

Data premiery i szczegóły obsady 2. sezonu „Kruk. Szepty słychać po zmroku” nie są jeszcze znane.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA