REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV /
  3. Seriale

Olbrzymia niespodzianka od Canal+. Stacja zapowiada 2. sezon serialu „Kruk. Szepty słychać po zmroku”

Stacja Canal+ od dłuższego czasu promuje swój zbliżający się wielkimi krokami serial „Król”, ale zupełnie niespodziewanie postanowiła zrobić od tego przerwę. Zamiast tego na platformę YouTube trafiła zapowiedź wideo nowego sezonu popularnego kryminału „Kruk. Szepty słychać po zmroku”. Znamy orientacyjną datę premiery.

22.09.2020
18:07
kruk szepty słychać po zmroku sezon 2
REKLAMA
REKLAMA

Ostatnie lata przyniosły wiele serialowych hitów od stacji Canal+, ale chyba żadna inna nowość nie cieszyła się tak mocnymi pochwałami od widzów i recenzentów co „Kruk. Szepty słychać po zmroku”. Produkcja debiutująca w 2018 roku opowiadała historię porwanego na Podlasiu 11-letniego chłopca, na poszukiwanie którego oddelegowany został inspektor Adam Kruk (Michał Żurawski). Dla mężczyzny wiązało się to z nieprzyjemnym powrotem w rodzinne strony, od których próbował uciec, ale był to dopiero początek jego problemów.

„Kruk. Szepty słychać po zmroku” zachwycał duszną i niepokojącą atmosferą (przypominającą słynne „True Detective”), ciekawym scenariuszem czerpiącym obficie z lokalnej kultury, a także bardzo mocnymi rolami aktorskimi. Oprócz Michała Żurawskiego w serialu pojawili się m.in. Cezary Łukaszewicz, Katarzyna Wajda, Andrzej Zaborski, Jerzy Schejbal, Marcin Bosak i Mariusz Jakus. Pomimo wydatnego sukcesu serii Canal+ nie zdecydował się jednak na jakiekolwiek sugestie dotyczące 2. sezonu. Aż do teraz.

Serial „Kruk. Szepty słychać po zmroku” dostanie 2. sezon od Canal+. Zdradziła to wiekowa Szeptucha.

Według słów ludowej uzdrowicielki będziemy mieć do czynienia z mroczną, dotykającą do żywego historią, w której nie zabraknie czarów i miłości. Canal+ na razie nie chce zdradzać oprócz tego żadnych szczegółów fabuły. Za scenariusz nadal odpowiadać będzie jednak Jakub Korolczyk, a reżyserią zajmie się Maciej Pieprzyca. Z listy obsadowej jednoznacznie wynika też, że w 2. odsłonie powrócą postaci Żurawskiego i Wajdy.

Oprócz tej dwójki na ekranie pojawią się też Leszek Lichota, Magdalena Koleśnik, Tomasz Włosok, Danuta Kierklo, Dominika Kluźniak, Zbigniew Srtyj. Autorem zdjęć jest Witek Płóciennik, a muzyki Bartosz Chajdecki. Za scenografią serialu odpowiada Agata Stóżyńska, za kostiumy Ewa Różewska, a za charakteryzację Iza Andrys. Montażystą serialu jest Piotr Kmiecik, kierownikiem produkcji Aleksandra Skraba.

REKLAMA

Wstępną premierę 2. sezonu „Kruk. Szepty słychać po zmroku” wyznaczono na wiosnę 2021 roku. Podobnie jak serialu „Klangor”.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA