REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Jenna Ortega powraca w zwiastunie „Krzyku 6”. Rok temu się udało, czy uda się ponownie?

Po 14 miesiącach od premiery pierwszej niewyreżyserowanej przez Wesa Cravena odsłony kultowego cyklu, na ekrany kin trafi „Krzyk 6”. Dziś do sieci trafił pierwszy pełny zwiastun produkcji, z którą fani serii wiążą spore nadzieje - w końcu „piątka” okazała się godną Mistrza perełką.

19.01.2023
15:11
krzyk 6 scream zwiastun premiera jenna ortega
REKLAMA

Gdy w swojej zeszłorocznej recenzji nowej odsłony popularnej serii meta-horrorów pisałem, że Wes Craven byłby z niej dumny, wciąż nie mogłem otrząsnąć się ze zdumienia. To była naprawdę udana, błyskotliwa i rozrywkowa kontynuacja, z którą wcześniej nie wiązałem żadnych nadziei. Tworzony przez tę samą ekipę „Krzyk 6” wejdzie na ekrany kin nieco ponad rok później, a ja - nie ukrywam - mam wątpliwości. Czy to w ogóle ma szanse znowu się udać? Czy to możliwe, by za szóstym razem marka nie stała się nużąca, męcząca i do bólu wtórna? By raz jeszcze powiedziała coś zabawnego i ciekawego zarazem?

Przekonamy się już w marcu - tak czy owak, czekam z niecierpliwością. Wiemy już, że w szóstej odsłonie twórcy przeniosą akcję z Woodsboro do wielkiego miasta, co wydaje się intrygującym, choć ryzykownym konceptem. Sprawdźmy pierwszy pełny zwiastun nowego filmu serii.

REKLAMA

Krzyk 6: zwiastun filmu

REKLAMA
Krzyk 6

Po brutalnych zabójstwach, które po raz kolejny wstrząsnęły ich rodzinnym miasteczkiem, czwórka ocalałych bohaterów opuszcza legendarne Woodsboro. Pragną rozpocząć nowy rozdział życia. Przeprowadzają się do Nowego Jorku - dynamicznego, wielkiego miasta pełnego ludzi, które ma im pomóc zapomnieć o mrocznej przeszłości. Jednak Ghostface - jakżeby inaczej - powróci. I sprawi, że Wielkie Jabłko będzie mieć jeszcze jeden powód, aby nigdy nie zasypiać.

W szóstej części powrócą Jenna Ortega i Melissa Barrera w rolach sióstr Carpenter, które przejęły pałeczkę pierwszoplanowych bohaterek po starej gwardii. Rzecz jasna zobaczymy też Gale (Courtney Cox), a ponadto do serii powróci Hayden Panettiere, którą widzieliśmy już w znakomitej „czwórce”. 

Krzyk 6: premiera już 10 marca 2023 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA