REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Kultowe filmiki wszech czasów - Świat

Ostatnio przypominałam wam najlepsze filmiki autorstwa Polaków, zamieszczone na YouTube. Dziś czas, aby cofnąć się w czasie i prześledzić viral videos z całego świata. Te filmiki ze względu na swój międzynarodowy charakter cieszą się zdecydowanie większą popularnością, co zaobserwować można choćby po ilości ich wyświetleń.

04.11.2013
22:03
Kultowe filmiki wszech czasów – Świat
REKLAMA

Wybrałam kilkanaście tych, które dobrze zapamiętałam sama, albo takie, które lepiej zostały zapamiętane przez moich znajomych. Jeśli je prześledzić pod kątem tego, co prezentują lub kto w nich występuje, łatwo zauważyć, że można podzielić je na kilka grup. Są więc śmieszno-straszne i słodkie dzieciaki, urocze i komiczne zwierzęta, freaki, a także obrazy, które są tak dziwne i nie zawsze zrozumiałe, że trudno je zakwalifikować.

REKLAMA

Dzieci

Zawsze zastanawiało mnie, dlaczego rodzice czują nieodpartą potrzebę kręcenia swoich dzieci, a potem umieszczania rezultatów swojej twórczości w Internecie. Ba, skąd wiedzą, kiedy je nagrywać? Całe szczęście, że niektórzy (ale tylko niektórzy!) mają nosa. Inaczej nie oglądalibyśmy tak świetnych scenek, jak choćby "Charlie bit my finger".

Zwierzaki

Zwierzęta to tuż obok dzieci główny temat viral videos. Możemy oglądać zwierzaki jedzące, mówiące, śpiewające, czy... grające na keybordzie.

Freaki

Freaki, czyli ludzie albo pozytywnie zakręceni, albo potencjalnie niebezpieczni (nie tylko dla swojego najbliższego otoczenia). Zachowują się nienormalnie, często nadpobudliwie i  nigdy nie wiadomo, jaka będzie ich reakcja na najzwyklejszą rzecz pod słońcem, na którą ty (o ile nie jesteś freakiem) nie zwróciłbyś uwagi.

Dziwne coś

Dziwne coś to po prostu coś tak kosmicznego, że tak naprawdę nie wiadomo jak to nazwać. Może to być kolorowa, ciągle powtarzająca się sekwencja czy gadające owoce. To może być wszystko, ale nic nie powinno już nas zaskoczyć.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA