REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Lana Del Rey, Elton John i inne ciekawe nowości płytowe

Ten tydzień zdecydowanie należy do Lany Del Rey, która powróciła z nową płytą. Nie jest to jednak jedyna godna uwagi muzyczna premiera tygodnia.

24.10.2021
17:10
lana del rey nowy album blue banisters płyty tygodnia
REKLAMA

Lana Del Rey i Elton John wkroczyli na nasze playlisty cali na biało. Jakie premiery muzyczne ostatnich dni również okazały się godne uwagi? Jakie płyty warto sprawdzić w tym tygodniu? Podpowiadamy, czego posłuchać w ten weekend. Oto najciekawsze płytowe premiery tygodnia.

REKLAMA

Premiery tygodnia - muzyka:

Lana Del Rey - Blue Banisters

Lana rozpoczęła swoją karierę ponad dekadę temu; na jej ósmy studyjny krążek nie musieliśmy czekać zbyt długo. W ostatnim czasie wokalistka jest niezwykle płodna - jej siódma płyta zadebiutowała przecież w marcu. Ponad pół roku później wydała "Blue Banisters", longplay, który zawiera aż piętnaście numerów. I cóż, wciąż nie można jej nic zarzucić - mimo tak krótkiej wydawniczej przerwy nie czuć tu zmęczenia materiału. Przeciwnie - tam, gdzie trzeba, jest intymnie, gdzie indziej bardziej intensywnie i podniośle - oto melancholia w wielu odsłonach. Warto jednak odnotować, że część numerów to utwory, które Lana nagrała już jakiś czas temu - po prostu czekały, aż nadejdzie ich czas.

Lana Del Rey - Blue Banisters

Elton John - Lockdown Sessions

Jakiż to przepiękny projekt! Gdy w marcu zeszłego roku Elton musiał zawiesić rekordową trasę Farewell Yellow Brick Road, zaczęły się do niego odzywać różne gwiazdy, które zapraszał do swojej audycji (Rocket Hour w Apple Music). Wymiana kreatywnych pomysłów stała się zalążkiem "Lockdown Sessions". To naprawdę mocny, odważny album pełen wspaniałych współpracy - aż dziesięć z szesnastu utworów to nowinki, które nigdy wcześniej nie ujrzały światła dziennego! Część z sesji nagraniowych odbyła się przez Zooma, co w żaden sposób nie zaburzyło wspaniałej energii tego krążka. Na wydawnictwo trafiło 16 duetów z takimi gwiazdami jak Brandi Carlile, Charlie Puth, Dua Lipa, Eddie Vedder, Gorillaz, Lil Nas X, Miley Cyrus, Nicki Minaj, Rina Sawayama, SG Lewis, Stevie Nicks, Stevie Wonder, Surfaces, Years & Years i Young Thug.

Szczyl - Polska Floryda

Najwyższy czas na debiut tego naprawdę uzdolnionego świeżaka z Gdyni! "Świeżak" w jego przypadku oznacza freshmana, ale i artystę oferującego świeże podejście do rapu i świeży materiał. Bystre obserwacje, odrobinę zagubienia, brudniejsze niż u konkurencji podkłady, ciekawe featy (Rogucki, Pezet, Tymek) - tak, jest dobrze i interesująco. Jak sam Szczyl powiedział: "Kupując ten album, poniekąd kupujecie część mnie, którą niechętnie odsłaniam. Zebrało się na krążku od miłości po rozstania, aż od Gdyni po sam Gdańsk. Dwadzieścia jeden lat życiowej refleksji kontra północny luzik. Skubnij swoją kopię i ucieknij myślami nad morze!"

Szczyl - Polska Floryda

Duran Duran - Future Past

REKLAMA

Przyznaję, że moja słabość do Duran Duran nie gaśnie od wielu, wielu lat, wobec czego nie mogłem nie wspomnieć tu o tej nowince. Kultowy brytyjski zespół new wave opublikował w końcu swój piętnasty już album studyjny (wiecie, że to równo 40 lat od fonograficznego debiutu?). Nad brzmieniem materiału czuwali znakomici producenci Erol Alkan, Giorgio Moroder i Mark Ronson. Ponadto gościnnie na gitarze zagrał Graham Coxon z Blur, a wokalnie udzieliła się Lykke Li. Wciąż mają tę moc, zaraźliwą energię i pasję, którymi zarażają słuchaczy!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA