REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Aktor z filmu "Parasite" nie żyje. Trwało śledztwo w jego sprawie

Lee Sun-kyun znany z oscarowego filmu "Parasite" nie żyje - odszedł w wieku 48 lat. W sprawie aktora toczyło się śledztwo w związku z nielegalnym posiadaniem narkotyków.

27.12.2023
9:06
Aktor z filmu Parasite nie żyje. Trwało śledztwo w jego sprawie
REKLAMA

Choć największą popularność zyskał za sprawą roli w nagrodzonym Oscarem filmie "Parasite" w reżyserii Bonga Joon-ho, aktor Lee Sun-kyun znany był także z ról w takich produkcjach jak "Coffee Prince" (2007) czy "White Tower" (2007), a szerszej publiczności dał się poznać za sprawą filmów "Paju" (2009), "Pasta" (2010) czy "Helpless" (2012). Artysta został uhonorowany m.in. nagrodą dla najlepszego aktora na LPA Film Festival, czyli międzynarodowym festiwalu filmowym w Las Palmas de Gran Canaria, oraz Nagrodą Gildii Aktorów Ekranowych, którą otrzymał wraz z członkami obsady "Parasite". Był także nominowany do Emmy w kategorii Najlepszy aktor za rolę w serialu Apple TV+, "Dr Mózg: W otchłani świadomości".

REKLAMA

Lee Sun-kyun nie żyje. Aktor z filmu "Parasite" miał 48 lat

Po otrzymaniu zgłoszenia o zaginięciu Lee Sun-kyuna przez jego menadżera, aktor został odnaleziony w swoim samochodzie. Wcześniej żona aktora poinformowała, że jej mąż "wyszedł z domu i zostawił wiadomość wyglądająca na list pożegnalny". Seulska policja przypuszcza zatem, że mężczyzna popełnił samobójstwo. Sun-kyun od października był kilkukrotnie przesłuchiwany w sprawie zażywania narkotyków - na komisariacie po raz ostatni pojawił się przed świętami, gdzie spędził kilkanaście godzin, po czym został wypuszczony następnego dnia.

Lee Sun-kyun nie żyje

Policja poinformowała, że testy na obecność narkotyków u aktora dały wynik negatywny. Zasugerowała, że Lee Sun-kyun mógł wcześniej zostać podstępem zmuszony do zażycia nielegalnych substancji przez osobę, która następnie postanowiła go szantażować (w Korei Południowej obowiązują restrykcyjne przepisy antynarkotykowe). CNN podaje, że w sprawie, w której aktor przed śmiercią złożył pozew, zostali zatrzymani mężczyzna i kobieta.

Zdjęcie główne: zrzut ekranu z filmu "Parasite actor Lee Sun-kyun found dead: report | ABS-CBN News" na YouTube.

REKLAMA

O filmie "Parasite" przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA