REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Serial „Parasite” od HBO jednak nie będzie remakiem. Adam McKay ucina spekulacje

„Parasite” to wielki wygrany zeszłorocznej oscarowej gali i bardzo dobrze, bo ta wyśmienita tragikomedia, którą zaprezentował światu Bong Joon-ho, zasługuje na szerokie uznanie i promocję, jaką zapewniły jej zdobyte nagrody. Tymczasem HBO pracuje nad serialową wersją; Adam McKay uchylił rąbka tajemnicy, ujawniając bardzo istotną informację dotyczącą fabuły projektu.

23.04.2021
12:53
Parasite serial hbo adam mckay
REKLAMA

Parasite” objawił się widowni jako zaskakująca i wciągająca bez reszty satyra, która odbiła się w świecie kina szerokim echem. Nie da się ukryć, że obraz naprawdę wiele zawdzięcza oscarowej gali: nie tylko zapisał się w historii jako pierwsza produkcja nieanglojęzyczna nagrodzona Oscarem w kategorii Najlepszy film, ale też zanotował olbrzymi wzrost zainteresowania po samej ceremonii. Warto wspomnieć, że po zgarnięciu statuetki sprzedaż biletów na film w USA wzrosła o 443%. Również w Polsce, zaraz po głośnym sukcesie, widzowie bardziej zainteresowali się tytułem (skok o 571%). To tyle w kwestii „Oscary nikogo już nie obchodzą”.

REKLAMA

Na wieść o serialowej wersji hitu, która powstaje dla HBO, a za którą odpowiedzialny jest Adam McKay, wielu fanów oryginału zareagowało dość sceptycznie, czemu zasadniczo ciężko się dziwić. Widzowie obawiali się niepotrzebnego serialowego remake'u. Niepotrzebnie.

Miniserial „Parasite” nie będzie ani remakiem, ani sequelem. Będzie to zupełnie nowa historia rozgrywająca się w tym samym świecie, co nagrodzone Złotą Palmą dzieło.

Bong Joon-ho, który również jest, rzecz jasna, zaangażowany w ten projekt, już w zeszłym roku wspominał, że miał wiele pomysłów, których nie udało mu się uwzględnić w filmie. Jak sam powiedział:

Po prostu nie mogłem uwzględnić wszystkich swoich pomysłów w dwugodzinnym filmie, więc wciąż przechowuję je na swoim iPadzie. Celem tej limitowanej serii jest stworzenie sześciogodzinnego filmu.

REKLAMA

Niektórzy odczytali to jako plan na rozbudowanie znanej z oryginału historii. Tymczasem limitowany serial umożliwi wprowadzenie idei reżysera w życie za pomocą nowych bohaterów i oryginalnej opowieści. McKay („Big Shot”, „Vice”) w podcaście Josha Hrowitza dodał, że preprodukcja rozwija się w błyskawicznym tempie. Potwierdził też, że scenariusz pierwszego epizodu jest już gotowy i podkreślił, że nakreśla tę historię wraz z Bongiem i pod jego nadzorem. Przypomnijmy, że obaj filmowcy są laureatami Oscarów za scenariusze. I obaj świetnie znają się na swojej robocie.

Szczegóły fabularne, nazwiska aktorów czy przybliżona data premiery serialu „Parasite” wciąż nie zostały ujawnione.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA