REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry

Minister Czarnek zapunktował. "This War of Mine" lekturą szkolną, można ją pobrać za darmo

"This War of Mine" oficjalnie stało się nieobowiązkową lekturą szkolną. To pierwszy taki przypadek w historii polskiej edukacji, żeby gra wideo weszła do kanonu lektur uzupełniających. Za jej sprawą uczniowie liceum będą mogli m.in. lepiej poznać obraz okupowanego miasta w kulturze i popkulturze. Co więcej, każdy może pobrać ją już teraz za darmo.

28.06.2022
13:14
this war of mine lektura szkolna
REKLAMA

"This War of Mine" jest już lekturą szkolną. Informacje, że Ministerstwo Edukacji i Nauki zamierza potraktować grę, jako narzędzie edukacyjne, pojawiły się w sieci już dawno temu. Ten pomysł wydawał się jednak zbyt piękny, aby został zrealizowany. A jednak stało się to zaraz po kontrowersjach związanych z podręcznikiem HiT-u.

Po raz pierwszy w historii polskiej edukacji gra wideo została wciągnięta na listę uzupełniających lektur szkolnych. Za sprawą "This War of Mine" uczniowie liceum będą mogli m.in. przyjrzeć się obrazowi okupowanego miasta w kulturze i popkulturze. Przykładowy scenariusz lekcji języka polskiego z jej wykorzystaniem ustawia wydawnictwo obok opowiadania Tadeusza Borowskiego "Pożegnanie z Marią".

REKLAMA

"This War of Mine" lekturą szkolną

"This War of Mine" na równi z "Pożegnaniem z Marią"? Dokładnie. Tak przewiduje przykładowy scenariusz lekcji języka polskiego z wykorzystaniem gry wideo, który pojawił się na rządowej stronie. Oczywiście, zaznaczono w nim, że może się jeszcze zmienić, ale na razie to dzięki wymienionym tytułom uczniowie będą mogli zapoznawać się z obrazem okupowanego miasta w kulturze i popkulturze.

This War of Mine - lektura szkolna

Jeśli natomiast wejdziemy w broszurę informacyjną, przeczytamy w niej, że "This War of Mine" można wykorzystać na lekcjach języka polskiego również w inny sposób. Co więcej, przewidziano już zastosowanie gry także w ramach innych przedmiotów:

  • SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO - Wojna z perspektywy cywila. Analiza porównawcza This War of Mine i Pamiętników z powstania
  • warszawskiego w kontekście kreacji bohatera
  • SCENARIUSZ LEKCJI WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE - This War of Mine jako podstawa do dyskusji o prawach człowieka w realiach konfliktów
  • zbrojnych
  • SCENARIUSZ LEKCJI ETYKI - Solidarność niezależnie od okoliczności. Gra wideo jako przestrzeń kształtowania postaw empatycznych

"This War of Mine" można pobrać za darmo

Mamy nadzieję, że nauczyciele będą chętnie korzystać z narzędzi dostarczonych im przez ministerstwo i już w kolejnym semestrze uczniowie, będą mogli omawiać na lekcjach "This War of Mine". Jakbyście chcieli się do takich zajęć przygotować w trakcie wakacji, nie będzie z tym problemu. Grę można pobrać z rządowej strony zupełnie za darmo.

Disney+ zadebiutował w Polsce. Tutaj kupisz go najtaniej.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider's Web.

REKLAMAREKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA