REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Robert De Niro i Leonardo DiCaprio razem w nowym filmie Scorsese. „Killers of the Flower Moon” zapowiada się coraz ciekawiej

Martin Scorsese nie ma zamiaru zatrzymywać się po sezonie nagród, w którym jednym z faworytów jest „Irlandczyk”. Następny film reżysera opowie o jednej z największych zbrodni w historii Stanów Zjednoczonych. Leonardo DiCaprio właśnie potwierdził, że wystąpi w nim u boku Roberta De Niro.

20.01.2020
21:47
leonardo dicaprio robert de niro
REKLAMA
REKLAMA

Leonardo DiCaprio i Robert De Niro to dwóch absolutnych ulubieńców Martina Scorsese. Reżyser „Chłopców z ferajny”, „Aviatora” i „Irlandczyka” korzystał z usług obu gwiazdorów wielokrotnie na przestrzeni całej swojej kariery. Dlatego niektórych widzów zdziwi zapewne informacja, że do tej pory nie spotkali się oni w pełnometrażowej produkcji Scorsese. Wspólnie na ekranie pojawili się jedynie w krótkim metrażu – „The Audition” z 2015 roku. Oprócz tego mieli też przyjemność grać wspólnie w „Chłopięcym świecie” z 1993 roku i „Pokoju Marvina”, który miał swoją premierę trzy lata później.

Żadna z tych produkcji nie miała szans przebić się do świadomości widzów tak mocno jak jakikolwiek film Martina Scorsese. Dlatego wspólny występ DiCaprio i De Niro w „Killers of the Flower Moon” będzie tak wielkim wydarzeniem. Wszystko zostało publicznie potwierdzone, gdy DiCaprio wręczał starszemu koledze nagrodę za całokształt twórczości podczas tegorocznej gali SAG Awards (listę pozostałych triumfatorów znajdziecie TUTAJ).

Killers of the Flower Moon” opowie historię serii brutalnych morderstw na członkach plemienia Osage.

Będzie to film fabularyzowany, ale oparty na prawdziwych zdarzeniach. Między 1918 a 1931 rokiem śmierć w niewyjaśnionych okolicznościach poniosło około sześćdziesięciu rdzennych Amerykanów z plemienia Osage. Ich ziemia obfitowała w złoża ropy naftowej, więc podejrzenia padły na białych biznesmenów mających chrapkę na te tereny. Większość sprawców nigdy nie trafiła jednak przed oblicze sądu.

REKLAMA

Według ostatnich informacji zdjęcia do filmu rozpoczną się w marcu. Pozostali członkowie obsady oprócz Leonardo DiCaprio i Roberta De Niro nie są jeszcze znani.

  • Czytaj także: Martin Scorsese wywołał w ostatnim czasie liczne kontrowersje swoimi wypowiedziami o filmach Marvela i obecności kobiet we własnych produkcjach. Wszystkie teksty na temat popularnego reżysera znajdziecie TUTAJ.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA