REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Loki w kryzysie tożsamości i kontroli. Nowe informacje o nadchodzącym serialu Disney+

Praca nad nowymi produkcjami Marvel Cinematic Universe stoi obecnie w miejscu przez pandemię koronawirusa, ale to nie znaczy, że nie docierają do nas nowe informacje na ich temat. Twórca serialu „Loki” zdradził właśnie, jaki będzie stan umysłu i zarazem największy kłopot głównego bohatera.

26.03.2020
18:45
loki serial
REKLAMA
REKLAMA

Ostatnie tygodnie to ekstremalnie trudny czas dla wszystkich działających globalnie wytwórni, również Disneya. Firma musiała niedawno na miesiąc wstrzymać prace nad swoimi nowościami, a ta przerwa najprawdopodobniej jeszcze znacząco się przedłuży. Ofiarą kryzysu padły choćby należące do Marvel Cinematic Universe seriale przeznaczone na platformę Disney+: „The Falcon and the Winter Soldier”, „WandaVision” i „Loki”.

Showrunner ostatniego z wymienionych dzieł, Michael Waldron wykorzystał ten czas przerwy od planu zdjęciowego na spotkanie z mediami. Wystąpił choćby w podcaście The Writers Panel dostępnym na portalu Forever Dogs Podcasts. W trakcie tej rozmowy potwierdził, że głównym bohaterem „Lokiego” będzie wersja bohatera, która uciekła z Tessaractem w trakcie wydarzeń „Avengers: Koniec gry”. Dotychczasowa historia nordyckiego boga w MCU ma zresztą wywrzeć duży wpływ na fabułę serialu Disney+.

Loki w nowej produkcji będzie mierzyć się z poważnym kryzysem tożsamości i kontroli nad tym, kim chce być w życiu.

Skomplikowane relacje rodzinne, nieudane plany podboju Asgardu i Ziemi, a także podporządkowanie się władzy kogoś takiego jak Thanos – wszystkie te przeszłe wydarzenia i związki sprawią, że Loki będzie chciał na nowo odnaleźć siebie. Nie będzie to jednak wcale łatwe, zwłaszcza że postać grana przez Toma Hiddlestona wciąż będzie odczuwać duży gniew w stosunku do Thora i Odyna:

Myślę, że Loki będzie walczyć z własną tożsamością, tym kim jest i kim chciałby być. Pociągają mnie bohaterowie, którzy walczą o kontrolę. Z całą pewnością zauważaliście, że Loki na przestrzeni dziesięciu lat filmów MCU nie ma kontroli w kluczowych momentach swojego życia. Został adoptowany, czuje się nieuznawany, czego uzewnętrznieniem jest gniew i niechęć do jego rodziny – zaznaczył Waldron.

  • Czytaj także: W obsadzie serialu „Loki” pojawi się dosyć niespodziewana gwiazda – Owen Wilson. Kogo może zagrać?
REKLAMA

Tego typu postawienie sprawy przez twórcę zdaje się wpisywać w pojawiające się w ostatnich miesiącach plotki, że Loki będzie przybierać różne formy w serialu (m.in. kobiecą i dziecięcia postać). To możliwe, że wspomniany kryzys tożsamości wpłynie również na poszukiwanie nowego wyglądu zewnętrznego.

Premiera serialu „Loki” jest planowana na 2021 rok.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA