REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Loki w kryzysie tożsamości i kontroli. Nowe informacje o nadchodzącym serialu Disney+

Praca nad nowymi produkcjami Marvel Cinematic Universe stoi obecnie w miejscu przez pandemię koronawirusa, ale to nie znaczy, że nie docierają do nas nowe informacje na ich temat. Twórca serialu „Loki” zdradził właśnie, jaki będzie stan umysłu i zarazem największy kłopot głównego bohatera.

26.03.2020
18:45
loki serial
REKLAMA
REKLAMA

Ostatnie tygodnie to ekstremalnie trudny czas dla wszystkich działających globalnie wytwórni, również Disneya. Firma musiała niedawno na miesiąc wstrzymać prace nad swoimi nowościami, a ta przerwa najprawdopodobniej jeszcze znacząco się przedłuży. Ofiarą kryzysu padły choćby należące do Marvel Cinematic Universe seriale przeznaczone na platformę Disney+: „The Falcon and the Winter Soldier”, „WandaVision” i „Loki”.

Showrunner ostatniego z wymienionych dzieł, Michael Waldron wykorzystał ten czas przerwy od planu zdjęciowego na spotkanie z mediami. Wystąpił choćby w podcaście The Writers Panel dostępnym na portalu Forever Dogs Podcasts. W trakcie tej rozmowy potwierdził, że głównym bohaterem „Lokiego” będzie wersja bohatera, która uciekła z Tessaractem w trakcie wydarzeń „Avengers: Koniec gry”. Dotychczasowa historia nordyckiego boga w MCU ma zresztą wywrzeć duży wpływ na fabułę serialu Disney+.

Loki w nowej produkcji będzie mierzyć się z poważnym kryzysem tożsamości i kontroli nad tym, kim chce być w życiu.

Skomplikowane relacje rodzinne, nieudane plany podboju Asgardu i Ziemi, a także podporządkowanie się władzy kogoś takiego jak Thanos – wszystkie te przeszłe wydarzenia i związki sprawią, że Loki będzie chciał na nowo odnaleźć siebie. Nie będzie to jednak wcale łatwe, zwłaszcza że postać grana przez Toma Hiddlestona wciąż będzie odczuwać duży gniew w stosunku do Thora i Odyna:

Myślę, że Loki będzie walczyć z własną tożsamością, tym kim jest i kim chciałby być. Pociągają mnie bohaterowie, którzy walczą o kontrolę. Z całą pewnością zauważaliście, że Loki na przestrzeni dziesięciu lat filmów MCU nie ma kontroli w kluczowych momentach swojego życia. Został adoptowany, czuje się nieuznawany, czego uzewnętrznieniem jest gniew i niechęć do jego rodziny – zaznaczył Waldron.

  • Czytaj także: W obsadzie serialu „Loki” pojawi się dosyć niespodziewana gwiazda – Owen Wilson. Kogo może zagrać?
REKLAMA

Tego typu postawienie sprawy przez twórcę zdaje się wpisywać w pojawiające się w ostatnich miesiącach plotki, że Loki będzie przybierać różne formy w serialu (m.in. kobiecą i dziecięcia postać). To możliwe, że wspomniany kryzys tożsamości wpłynie również na poszukiwanie nowego wyglądu zewnętrznego.

Premiera serialu „Loki” jest planowana na 2021 rok.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA