REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Louise Fletcher nie żyje. Znana z "Lotu nad kukułczym gniazdem" aktorka miała 88 lat

Louise Fletcher nie żyje. Słynna aktorka zmarła we śnie w swoim domu w Montdurausse we Francji. Kinomani na zawsze zapamiętają ją jako siostrę Mildred Ratched z "Lotu nad kukułczym gniazdem". Za swoją rolę otrzymała Oscara.

24.09.2022
12:44
louise fletcher nie żyje śmierć
REKLAMA

Dołącz do Disney+ z tego linku i zacznij oglądać głośne filmy i seriale.

Louise Fletcher nie żyje. Słynna aktorka zmarła we śnie w swoim domu w Montdurausse we Francji w otoczeniu najbliższych. Powód śmierci nie został jednak podany do informacji publicznej. Miała 88 lat i pozostawiła w smutku nie tylko swoich krewnych i przyjaciół, ale również miliony kinomanów na całym świecie.

Louise Fletcher w czasie swojej kariery zagrała łącznie w grubo ponad 100 filmach i serialach. Na zawsze zostanie jednak zapamiętana jako demoniczna siostra Mildred Ratched z "Lotu nad kukułczym gniazdem". Za tę rolę została bowiem nagrodzona Oscarem dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej.

REKLAMA

Louise Fletcher nie żyje - w czym grała słynna aktorka?

"Lot nad kukułczym gniazdem" może pochwalić się oscarowym pokerem (obok "Ich nocy" i "Milczenia owiec"), czyli pięcioma statuetkami zdobytymi w najważniejszych kategoriach. Próżno w filmografii Louise Fletcher szukać drugiego takiego hitu. Zagrała co prawda chociażby w "Dawno temu w Ameryce", ale w tym wypadku na ekranie zobaczymy ją tylko przez chwilę i w dodatku jedynie w wersji rozszerzonej.

Lot nad kukułczym gniazdem - Louise Fletcher
REKLAMA

11 lat po zdobyciu Oscara za rolę w "Locie nad kukułczym gniazdem" Louise Fletcher otrzymała nominację do Złotej maliny za występ w "Najeźdźcach z Marsa". Bo to tego typu tytuły zdominowały dalszą część jej filmografii. Mogliśmy ją oglądać w produkcjach pokroju "Egzorcysta II: Heretyk", "Mamma Dracula", "Grizzly II: Revenge", "Podpalaczka", "Frankenstein i ja". Na szczególną uwagę zasługuje jednak "Burza mózgów - za udział w niej aktorka została nagrodzona Saturnem.

W czasie swojej kariery Louise Fletcher bardzo często gościnnie pojawiała się w serialach. Za występy w "Joan z Arkadii" i "Gdzie diabeł mówi dobranoc" otrzymała nominacje do Emmy.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider's Web.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA