REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Idris Elba zachwyci w roli detektywa po raz piąty. „Luther” od dzisiaj w HBO GO

Idris Elba to jeden z najbardziej popularnych współczesnych aktorów. Wielce przyczynił się do tego serial „Luther”, w którym angielski aktor gra tytułowego detektywa. W zeszłym roku niespodziewanie ogłoszono, że produkcja doczeka się 5. sezonu. Od dzisiaj będzie można go oglądać w HBO GO.

01.01.2019
10:00
luther w hbo
REKLAMA
REKLAMA

Brytyjskie seriale nie mają może tak wielkiej globalnej siły przebicia, jak produkcje spod znaku Netfliksa czy Amazon Prime, ale niektóre z nich doczekały się statusu kultowych. Serial detektywistyczny „Luther” zdecydowanie zasługuje na właśnie takie miano. Jeszcze niedawno wydawało się, że seria skończy się na czwartym sezonie. Fani opowieści liczyli jedynie na poboczne projekty w postaci powieści i filmu w świecie serialu.

W połowie czerwca BBC One zaskoczyło jednak, ogłaszając rozpoczęcie prac nad 5. odsłoną serialu. Niepokorny detektyw miał powrócić po raz ostatni, żeby skonfrontować się z dawnymi wrogami i zakończyć wszystkie pozostawione sprawy. Do Luthera dołączy także zupełnie nowa partnerka. Razem będą próbowali powstrzymać serię okropnych morderstw, których brutalność przewyższy wszystko, co do tej pory widział nawet tak doświadczony śledczy.

Luther w HBO - kiedy premiera?

Produkcja z Idrisem Elbą w roli głównej trafi premierowo na antenę brytyjskiego nadawcy publicznego. W Polsce „Luthera” będą mogli z kolei zobaczyć posiadacze konta na platformie HBO GO. Można wręcz powiedzieć, że thriller detektywistyczny jest idealnym noworocznym prezentem od stacji dla widzów.

Premierowy odcinek 5. sezonu „Luthera” będzie dostępny na HBO GO.

REKLAMA

Następne epizody będą pokazywane w kolejnych dniach. Jeszcze niedawno nikt nie spodziewał się, że „Luther” w ogóle kiedykolwiek powróci. Charyzmatyczny bohater zwyczajnie zasługiwał jednak na pełnoprawne zamknięcie swojej opowieści.

Serial znajdziecie na HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA