REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Seriale

Maciej Musiał jest jedną z najbardziej wpływowych osób poniżej 30. roku życia. Tak twierdzi magazyn Forbes

Jeszcze kilka lat temu Maciej Musiał kojarzył się polskim widzom wyłącznie z sitcomem „Rodzinka.pl”. Kariera aktora znacząco przyspieszyła jednak w ostatnich miesiącach. Stało się tak za sprawą współpracy z Netfliksem, która już przyniosła owoce. Musiał został uznany przez Forbesa za jedną z najbardziej wpływowych osób swojego pokolenia.

13.02.2019
13:44
maciej musiał
REKLAMA
REKLAMA

Maciej Musiał, podobnie jak większość swoich rówieśników, pierwsze aktorskie kroki stawiał w telewizji. Jego epizody można było obejrzeć m.in. w „Ojcu Mateuszu” czy „Hotelu 52”. W 2011 roku nastąpił pierwszy przełom w jego karierze za sprawą krótkiej rólki w dziele Marka Koterskiego „Baby są jakieś inne” oraz stałych występów w hitowej „Rodzince.pl”. Nie minęło dużo czasu, by Musiał znalazł się wśród czołowych polskich celebrytów młodego pokolenia.

Ostatnie miesiące pokazały jednak, że aktorowi zależy na czymś więcej niż tylko wizytach na bankietach i występach w sitcomach. To właśnie Musiał i Joshua Long są odpowiedzialni za pomysł na serial „1983”. Polak zagrał tam również jedną z głównych ról. Produkcja Netfliksa nie doczekała się przesadnie pozytywnych recenzji, ale akurat obsadę aktorską chwalono. Dla samego Musiała najważniejsze jest jednak, że zainteresował swoją osobą przedstawicieli Netfliksa.

Dlatego aktora zobaczymy wkrótce w „Wiedźminie”. Zagra tam Sir Lazlo.

Zaangażowanie i aktorstwo Musiała chwalił niedawno stale obecny na planie „The Witcher” Tomasz Bagiński. Współpraca z Netfliksem zwróciła na Polaka także uwagę Forbesa, który co roku wybiera najbardziej wpływowe osoby poniżej 30. roku życia. Magazyn wyróżnia kilka kategorii m.in. sztukę i kulturę, sport i gry, media, technologie, naukę i służbę zdrowia oraz rozrywkę. To właśnie w tej ostatniej znajdziemy nazwisko Musiała obok dwudziestu dziewięciu pozostałych nagrodzonych. Niestety, motywacje jury stojącego za umieszczeniem polskiego aktora na liście 30 Under 30 nie zostają przedstawione. Biogram postaci w każdym przypadku ogranicza się do zaledwie kilku zdań:

REKLAMA

Maciej Musiał współtworzył i zagrał w „1983” - serialu, w którym polski komunizm nigdy nie upadł. Produkcja została sprzedana do Netfliksa, dzięki czemu była pierwszym polskojęzycznym serialem oryginalnym w serwisie. Musiał jest też znany z roli w popularnym sitcomie „Rodzinka.pl”. Współprowadził również „The Voice of Poland” - napisano w uzasadnieniu.

Oprócz Macieja Musiała wyróżniono także m.in. Toma Hollanda, Daniela Radcliffe'a, Anyę Taylor-Joy oraz George'a Ezrę i Willa Poultera.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA