REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Wznowiono poszukiwania Madeleine McCann. Nowe fakty dotyczą głównego podejrzanego

Gdy wydaje się, że sprawa poszukiwań Madeleine McCann jest już zamknięta, na jaw wychodzą kolejne informacje. 23 maja portugalska policja wznowi poszukiwania McCann, która zaginęła podczas wakacji z rodzicami w 2007 roku. Niebawem rozpocznie się przeszukiwanie śródlądowego zbiornika wodnego w rejonie miejsca, gdzie zaginęła 3-letnia wówczas dziewczynka.

23.05.2023
8:51
Sprawa porwania Madeleine McCann
REKLAMA

Zaginięcie 3-letniej Madeleine McCann uchodzi za jedno z najgłośniejszych dekady. Na przestrzeni lat podejmowano wiele działań, mających na celu rozwikłać tajemniczą zagadkę, która pozwoli ustalić, co się stało z 3-letnią dziewczynką, która w maju 2007 roku zaginęła w Portugalii, w miejscowości Praia da Luz. Dziewczynka zniknęła z hotelowego pokoju, gdy jej rodzice wyszli razem z przyjaciółmi na kolację do pobliskiej restauracji.

REKLAMA

Policja wznawia poszukiwania Madeleine McCann, która zaginęła w 2007 roku w Portugalii.

Sprawa zaginięcia Madeleine głośna była również ostatnio ze względu na Polkę, która przez ostatnie kilka miesięcy sugerowała, że to ona może być zaginionym dzieckiem. Choć Julia Faustyna narobiła sporego szumu, ostatecznie testy DNA wykazały, że Julia ma polskie pochodzenie z domieszką litewskiego. Teraz, 16 lat po zaginięciu Madeleine McCann w portugalskiej miejscowości Praia da Luz, policja postanowiła wznowić poszukiwania na zaporze Arade w Silves, znajdującej się 50 km od miejsca, w którym w maju 2007 roku ostatni raz widziano dziewczynkę.

Warto dodać, że sprawa ma związek z głównym podejrzanym w tej sprawie, obywatelem Niemiec, Christianem Bruecknerem, który w tamtym czasie przebywał w Portugalii. Mężczyzna aktualnie odsiaduje siedmioletni wyrok za gwałt popełniony w Portugalii w 2005 roku na 72-letniej kobiecie. Jak donosi "The Sun", objęty poszukiwaniami obszar miał być często odwiedzany przez Bruecknera.

Poszukiwania mają związek z głównym podejrzanym w tej sprawie

Poszukiwania rozpoczną się we wtorek 23 maja i potrwają co najmniej dwa dni. Wcześniej zbiornik wodny był dwukrotnie przeszukiwany w lutym i marcu 2008 roku. Na miejscu są już niemieccy policjanci prowadzący śledztwo w sprawie głównego podejrzanego. Przypomnijmy, że sylwetka podejrzanego Christiana, ale też sprawa zniknięcia małej Maddie dobrze nakreślona została w dokumencie HBO "Kto porwał Madeleine McCann".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA