REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Dzieje się

Ten dokument od HBO Max trudno się ogląda. Nie dlatego, że jest zły, ale ze względu na okropną zbrodnię

Są takie kryminalne sprawy, które mimo upływu lat, dalej nie zostają rozwiązane. Sprawa zaginięcia 3-letniej Madeleine McCann podczas wakacji w Portugalii w 2007 roku budzi wciąż wiele pytań i niejasności. W dokumencie HBO Max "Kto porwał Madeleine McCann" prześledzona zostaje bardzo dokładnie historia zniknięcia 3-latki. Przedstawiony zostaje też portret głównego podejrzanego. Oglądając ten dokument, przygotujcie się na wiele emocji.

07.02.2023
15:55
Nowy dokument HBO Max "Kto porwał Madeleine McCann
REKLAMA

W Polsce jedną z najgłośniejszych spraw kryminalnych jest zaginięcie nastoletniej Iwony Wieczorek w 2010 roku. Sprawa od lat jest w toku i co jakiś czas wypływają nowe informacje, co tak naprawdę mogło stać się z zaginioną nastolatką z Trójmiasta. Tymczasem świat wciąż żyje zaginięciem 3-letniej Madeleine McCann z 2007 roku. Dziewczynka z Wielkiej Brytanii zaginęła podczas wakacji w Portugalii w Praia da Luz. Kate i Garry McCannowie, małżeństwo brytyjskich lekarzy wypoczywało w Portugalii razem z trójką swoich pociech, bliźniakami oraz córeczkę Madeleine. Na wakacjach towarzyszyli im również ich przyjaciele. W czwartek 3 maja rodzice dziecka wybrali się na kolację do pobliskiej restauracji razem z przyjaciółmi, co jakiś czas zaglądając do swoich pociech. Tego wieczoru, stało się najgorsze. Śpiącej dziewczynki nie było w pokoju.

REKLAMA

"Kto porwał Madeleine McCann". Produkcja HBO Max kreśli dokładny portret głównego podejrzanego.

Zaginięcie 3-latki dokumentowane było już jakiś czas temu w produkcji Netfliksa, natomiast z początkiem lutego na HBO Max trafił 3- odcinkowy serial true crime "Kto porwał Madeleine McCann", rzucający nowe światło na sprawę sprzed lat. Prześledzona zostaje w nim raz jeszcze historia porwania dziecka. Ci, którzy nie pamiętają jej szczegółów, mogą przypomnieć sobie raz jeszcze, krok po kroku, tę tragiczną opowieść i dramat rodziców. Choć oni w sami w pewnym momencie stali się podejrzani.

Materiały archiwalne sprzed lat przeplatają się z aktualnymi wypowiedziami policji, ale co najważniejsze, dziennikarze śledczy badają przeszłość nowego podejrzanego w tej sprawie - Christiana B. obywatela Niemiec, który przebywał w Portugalii właśnie wtedy, co Mała Maddie z rodzicami. Warto dodać, że tropów w sprawie zaginięcia małej Madeleine było wiele. Podejrzewano, że dziewczynkę uprowadziła siatka rosyjskich pedofilów lub też, że została zamordowana w swoim hotelowym pokoju. Równocześnie pojawiały się też informacje, jakoby Madeleine McCann żyła.

W 2022 roku niemieccy śledczy opublikowali nowe informacje, jakoby podejrzanym o zniknięcie i zabójstwo małej Maddie jest 44-letni Niemiec, Christian B., na którego policja w Brunszwiku ma nowe dowody. W serialu dokumentalnym HBO Max twórcy skupiają się na sylwetce głównego podejrzanego, który był przestępcą seksualnym, pedofilem i został skazany za gwałt na turystce z USA. Oglądanie wątku z przybliżeniem głównego podejrzanego jest chyba najcięższe w dokumencie HBO. Trzeba przygotować się na wiele emocji, szczególnie wtedy, gdy dowiadujemy się o jego przestępczej przeszłości, pedofilskich skłonnościach, czy okrutnym torturowaniu kobiet. Oliwy do ognia dolewają też przytoczone przez narratorkę w serialu wypowiedzi o małej Madeleine (Christian, będąc pod wpływem alkoholu, miał mówić swojemu koledze, że wie, co się stało z dziewczynką).

REKLAMA

Wciągamy się w mrok historii z każdą minutą

3-odcinkowy serial jak na true crime przystało zrealizowany jest naprawdę solidnie. Nie brakuje w nim wypowiedzi świadków i dziennikarzy, którzy relacjonowani w tamtym okresie te tragiczne wydarzenia. Widać, jak sprawa sprzed lat dalej w nich siedzi. Produkcja zrealizowana jest w taki sposób, że z każdą minutą coraz bardziej wgłębiamy się w tajemniczą historię zniknięcia dziewczynki. Czy to Christian B. rzeczywiście za nią stoi? Historia przedstawiona w serialu HBO z pewnością pomaga odpowiedzieć na wiele pytań, choć niewykluczone, że tak naprawdę nigdy nie poznamy prawdy, co się stało z Madeleine McCann.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA