REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Maja Lidia Kossakowska nie żyje. Pierwsza dama polskiej fantastyki miała 50 lat

Maja Lidia Kossakowska nie żyje. Pisarka fantasy zginęła tragicznie w wieku 50 lat. Według informacji przekazanych przez dziennikarza Łukasza M. Wiśniewskiego autorka zmarła w wyniku pożaru domku na działce. Jej mąż Jarosław Grzędowicz próbował ją ratować.

23.05.2022
18:50
maja lidia kossakowska nie żyje śmierć
REKLAMA

Maja Lidia Kossakowska nie żyje. Polska literatura fantastyczna straciła pisarkę, która podbiła serca fanów gatunku w naszym kraju serią "Zastępów Anielskich". Autorka miała zaledwie 50 lat. Według informacji podanych przez dziennikarza Łukasza M. Wiśniewskiego zginęła śmiercią tragiczną, gdyż do jej śmierci doszło w wyniku pożaru domku na działce.

Maja Lidia Kossakowska była na działce razem z mężem. Jarosław Grzędowicz próbował ją ratować. Niestety nie był w stanie przebić się przez ścianę ognia, która trawiła budynek z pisarką uwięzioną w środku.

REKLAMA

Maja Lidia Kossakowska nie żyje

Do pożaru doszło, gdy Jarosław Grzędowicz - również pisarz fantastyki - wyszedł po drewno do kominka. Kiedy wrócił, domek na działce już płonął. Nie był on w stanie przebić się do środka, aby uratować swoją żonę Maję Lidię Kossakowską. Tak wynika z informacji przekazanych przez dziennikarza Łukasza M. Wiśniewskiego, prywatnie przyjaciela autorki.

Nie żyje Maja Lidia Kossakowska

Maja Lidia Kossakowska zadebiutowała jeszcze przed swoim ślubem z Jarosławem Grzędowiczem. Żeby nie wprowadzać zamętu, zawsze pisała pod swoim panieńskim nazwiskiem. W czasie autorskiej kariery publikowała powieści, mikropowieści i zbiory opowiadań. Najlepiej znana jest z serii "Zastępy Anielskie", w skład której wchodzi m.in. "Siewca Wiatru", "Żarna niebios" i trzy tomy "Bram światłości".

REKLAMA

Maja Lidia Kossakowska nazywana była "pierwszą damą polskiej fantastyki". W trakcie pisarskiej kariery zdobyła szereg wiernych fanów i nieraz otrzymywała prestiżowe wyróżnienia. Nagrodę im. Janusza A. Zajdla zdobyła dwukrotnie - za opowiadanie "Smok tańczy dla Chung Fonga" i powieść "Grillbar Galaktyka".

* Zdjęcie główne: screen z wideo "Maja Lidia Kossakowska na Festiwalu Fantastyki w Nidzicy 2017" dostępnego w serwisie YouTube.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA