REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

George R. R. Martin i kosmiczne zachwyty u boku Neila deGrasse'a Tysona. Najlepsze ebooki listopada

Najlepsze, najciekawsze i co najważniejsze - w formie elektronicznej. Hitowe pozycje książkowe w listopadzie zdołają odciągnąć każdego od najbardziej nawet ponurych listopadowych widoków. W tym miesiącu autorzy zabiorą nas do Westeros i współczesnej Japonii, a także pokażą świat fizyki od nieznanej strony.

30.11.2018
20:29
najlepsze ebooki w listopadzie
REKLAMA
REKLAMA

Polska nie stała się królestwem książki elektronicznej, ale prawie wszystkie ważne pozycje w naszym kraju są wydawane od razu w formie ebooka. Zwłaszcza gdy na horyzoncie widnieją takie okazje jak Black Friday i Cyber Monday. Jakie najciekawsze książki zostały wydane w Polsce w mijającym miesiącu?

Dla wielu fanów twórczości George'a R.R. Martina listopad jest z pewnością najważniejszym miesiącem w roku. Wobec braku nowego sezonu serialu i niepewnych wieści na temat Wichrów zimy pozostało im zadowolić się nieco bardziej niecodzienną nowością z katalogu słynnego twórcy fantasy. W zestawieniu najciekawszych ebooków listopada nie zabrakło też jednak świetnych opowieści od bestsellerowych autorów, w tym jeden z najsłynniejszych thrillerów medycznych oraz trzeci tom uwielbianej serii fantasy. Nie zawiodą się także fani klasyki.

Najlepsze ebooki listopada:

Haruki Murakami – Śmierć Komandora. Tom 2. Metafora się zmienia

najlepsze ebooki listopada class="wp-image-225890"

W październikowym zestawieniu najciekawszych nowości książkowych znalazła się pierwsza część Śmierci Komandora. Wydawnictwo Muza nie pozwala jednak zapomnieć polskim czytelnikom o wydaniu przez Harukiego Murakamiego pierwszej powieści od pięciu lat. Japoński pisarz zawsze cieszył się w naszym kraju popularnością (nie bez powodu - jego proza jest aktualna, inteligentna, a przy tym łatwa do przyswojenia), a Śmierć komandora może być jego największym sukcesem do tej pory.

Joseph Conrad - Opowiadania

najlepsze ebooki listopada class="wp-image-225893"

Joseph Conrad to jedna z najważniejszych postaci nie tylko polskiej, ale też światowej literatury. Niewielu pisarzy rodem z naszego kraju doczekało się takiej sławy i szacunku na całym globie. Teksty Conrada są przy tym wciąż żywo dyskutowane i wzbudzają rozmaite kontrowersje. Dlatego tym bardziej cieszy wydanie nowego tłumaczenia krótkich dzieł prozatorskich tego pisarza. Opowiadania Conrada w całym ich uroku i niepowtarzalności przedstawiła Magdalena Heydel.

George R.R. Martin - Ogień i krew cz. 1

najlepsze ebooki listopada class="wp-image-225896"

George R.R. Martin zawsze miał duże zamiłowanie do starych kronik i skrybów starannie spisujących dzieje państw w zakurzonych pokojach. Ta fascynacja przerodziła się w wydany właśnie tom Ogień i krew, czyli kronikę dynastii Targaryenów. Polski wydawca podzielił to monumentalne dzieło na części. Pierwsza z nich szczegółowo opisuje pierwsze lata Targaryenów jako władców Westeros i coraz większe konflikty pośród członków rodu. Życie w Siedmiu Królestwach już nigdy nie będzie takie samo.

Véronique Olmi - Bakhita

najlepsze ebooki listopada class="wp-image-225908"

Francuska literatura niezmiennie cieszy się dużą popularnością w naszym kraju. Najnowszym dodatkiem do katalogu udanych dzieł znad Sekwany wydanych w Polsce jest Bakhita autorstwa Véronique Olmi. To opowieść o porwanej za młodu dziewczynie, która zaznała okrucieństw niewoli, zanim została wyzwolona i odnalazła szczęście w zakonie. Wkrótce potem zaczęło być o niej głośno również z innych powodów, które w 2000 roku doprowadziły do uznania jej za świętą przez Jana Pawła II.  Bakhita to fabularyzowana, ale nie pozbawiona prawdy opowieść o losach dziewczyny.

Robin Cook - Coma

najlepsze ebooki listopada class="wp-image-225905"

Robin Cook to jeden z najsłynniejszych amerykańskich pisarzy literatury popularnej (zwłaszcza wśród twórców starszego pokolenia). Bywa wręcz nazywany ojcem thrillera medycznego. Cook miał pełne przygód życie (pracował na pokładzie łodzi podwodnej, przejechał na motorze pół Europy w trakcie Zimnej wojny, jest też znanym lekarzem). Coma to jego druga powieść i pierwszy bestseller, do którego w nowej wersji wraca Dom Wydawniczy Rebis. Powieści Cooka charakteryzują się silnym męskim bohaterem, sprawnymi zwrotami akcji i dużą wiedzą medyczną.

Maja Lidia Kossakowska - Bramy światłości t. 3

najlepsze ebooki listopada class="wp-image-225902"

Maja Lidia Kossakowska to pierwsza dama polskiej fantastyki. Jej powieści od lat schodzą z półek niczym ciepłe bułeczki i z trzecim tomem Bram światłości będzie zapewne podobnie. Zwłaszcza że nowej powieści autorka wysyła swoich bohaterów na najbardziej niebezpieczny etap podróży do Stref Poza Czasem. Nadzieja zostanie utracona, a przed sprawdzianem ostatecznej wiary staną wszyscy bez wyjątku.

Neil deGrasse Tyson - Kosmiczne zachwyty

REKLAMA
najlepsze ebooki listopada class="wp-image-225911"

Postaci Neila deGrasse Tysona chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jeden z najsłynniejszych i najbardziej popularnych fizyków od lat angażuje się w przedstawianie wiedzy o świecie i kosmosie w sposób zrozumiały, a przede wszystkim fascynujący. Kosmiczne zachwyty to tylko kolejny sposób deGrasse Tysona na popularyzowanie nauki. Ale też zarazem książka, która zadaje pytania, o jakich wam się nie śniło, i znajduje fascynujące odpowiedzi.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA