REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Maja Staśko będzie walczyła w oktagonie. Wiemy, na co przeznaczy zarobioną kasę

Maja Staśko już oficjalnie potwierdziła, że weźmie udział w High League 4. Będzie to jej debiut w MMA. Aktywistka ma zamiar własnymi pięściami wywalczyć pieniądze dla najbardziej potrzebujących. We wpisie w mediach społecznościowych zdradziła, jakie organizacje wesprze zarobioną kwotą.

03.08.2022
18:08
maja staśko high league mma
REKLAMA

Maja Staśko to jedna z najpopularniejszych (o ile nie najpopularniejsza) lewicowa aktywistka w naszym kraju. Swoimi wypowiedziami regularnie budzi kontrowersje i naraża się osobom o prawicowych poglądach. Pogróżki i hejt - z tym styka się na co dzień. Teraz przechodzi do kontrataku, którego częścią ma być nadchodząca książka jej autorstwa.

Pod koniec września na rynku wydawniczym pojawi się "Hejt polski", w której Maja Staśko, zgodnie z tytułem, pokaże hejt, jaki wylewa się na nią ze strony jej przeciwników. Zanim jednak poczytamy te wszystkie nienawistne wiadomości, jakie do książki trafiły, aktywistka wejdzie do oktagonu, aby wziąć udział w gali High League 4.

REKLAMA

Maja Staśko oficjalnie w High League 4

O udziale Mai Staśko w High League 4 mówiło się już od jakiegoś czasu. Były to jednak tylko plotki, których sama zainteresowana ani jednoznacznie nie potwierdzała, ani nie dementowała. Teraz aktywistka oficjalnie przyznała, że, tak jak wielu celebrytów (w tym także lewicowy aktywista Jaś Kapela) spróbuje swoich sił we freak fightach.

Maja Staśko nie ma zamiaru walczyć dla przyjemności. Jak pisze w swoich mediach społecznościowych, robi to, aby wesprzeć najbardziej potrzebujących. Na Instagramie zdradziła na jakie organizacje przeznaczy zarobione w High League 4 pieniądze, których nie byłaby w stanie zebrać w inny sposób:

20 tys. zł przeznaczę na Fundację Fortior, czyli organizację wsparcia dla mężczyzn po doświadczeniu przemocy. Dzięki tym pieniądzom chłopaki uciekający z toksycznych domów będą mieli mieszkania treningowe. Poza tym 20 tys. zł trafi do Centrum Praw Kobiet – na schronienie dla kobiet po przemocy, które uciekają od swoich oprawców.

REKLAMA
Maja Staśko - MMA - High League 4

Pieniądze pieniędzmi, ale udział w High League 4 ma według Mai Staśko mieć również bardziej symboliczny wymiar i rozpocząć dyskusję poważną dyskusję o zgodzie. Jak bowiem sama pisze walka w oktagonie to nie przemoc, tylko sport i odbywa się na znanych uczestnikom zasadach, które ci zaakceptowali. Tym samym ze swojego debiutu we freak fightach ma zamiar zrobić przedstawienie. Jak to będzie wyglądało w praktyce? Przekonamy się w przyszłym miesiącu.

High League 4 odbędzie się 17 września 2022 roku.

Disney+ zadebiutował w Polsce. Tutaj kupisz go najtaniej.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider's Web

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA