REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Mała rewolucja w cyfrowej ofercie cdp.pl

Wczorajsza konferencja cdp.pl dała pełny obraz zmian, nowości i udogodnień, jakimi już teraz mogą cieszyć się użytkownicy portalu. Szczególnie interesującym novum są e-booki.

O tym, w co przeistacza się związany jak dotąd wyłącznie z grami portal, informowaliśmy Was wczoraj. Dziś przedstawiamy trochę więcej szczegółów, dotyczących największej zmiany: wprowadzenia e-książek. Zostały one podzielone na osiem kategorii i choć jeszcze nie ma ich wiele, oferta z pewnością będzie stopniowo poszerzana.

08.03.2013
13:37
Mała rewolucja w cyfrowej ofercie cdp.pl - splay.pl
REKLAMA
REKLAMA

Na początek komiks. Tutaj swoje zdecydowane rządy sprawuje Jeż Jerzy. Brzmi niewinnie, lecz jedno spojrzenie na długi, czerwony od nadmiaru mocnych trunków nos odziera ze złudzeń. Jeśli spodziewacie się zwierzaka ze słodkim pyszczkiem, będziecie rozczarowani. Jerzy nadużywa wszystkiego, czego nadużywanie jest możliwe. Ma przy tym więcej rozsądku, niż niejedna nieżyjąca już gwiazda rocka. A że wygląda nie najlepiej... Postać wulgarnego jeża, pozostającego przez większość czasu w odmiennym stanie świadomości i jego przygody stały się pretekstem do wyśmiania rozmaitych aspektów współczesnej polskiej rzeczywistości. Próżno tu oczekiwać górnolotnego humoru, łatwo o niesmak. Autorzy z pełną mocą, między oczy, atakują nieskomplikowaną, stereotypową wizją świata wymieszaną z przekleństwami. Widać jednak, fanów jeża nie brakuje: powstało aż osiem komiksowych tomów (wszystkie dostępne w ofercie) a na ich podstawie nakręcono film.

Poza tym na liście obrazkowych historii znalazło się dzieło Michała Śledzińskiego, redaktora naczelnego magazynu komiksowego Produkt. Cdp.pl może poszczycić się premierowym cyfrowym wydaniem Biegunki (bo taki tytuł nosi owo dzieło). Czarny humor, mnóstwo absurdów i charakterystyczna dla Śledzia chaotyczna kreska składają się na rysunki, które warto zobaczyć. Jeśli nie przekonuje Was Biegunka, a jesteście fanami komiksów, z pewnością ucieszy Was pojawienie się w ofercie klasyka, którego nie można nie znać: Skąd się bierze woda sodowa. Pozycja stworzona w 1982 roku przez Tadeusza Baranowskiego, w przeciwieństwie do dwóch wyszczególnionych pozycji nadaje się także dla młodszych odbiorców. W komiksie przedstawione zostały przygody Bąbelka i Kudłaczka. Tu także nie brak absurdalnego humoru, a odpowiedzi na ważne pytania podawane są nie wprost. Grafika przywodzi na myśl czasy nieco dawniejsze, a związany z tym urok sprawia, że ciężko przerwać lekturę. Ofertę zamykają Podróż Smokiem Diplodokiem i 3 przygody Szerloka Bombla.

Kategoria biografie to zbiór książek o muzykach i sportowcach. Znaleźć tu można historię życia Amy Winehouse, wokalistki znanej głównie z tego, że umarła w odpowiednio medialnym wieku (27 lat - odwyk nie był takim złym pomysłem, Amy), biografię Pink Floydów: Prędzej świnie zaczną latać oraz Queen. Jednak najbardziej interesującą, bezkompromisową i zadziwiającą pozycją jest Iggy Pop. Open up and bleed. Punkowe życie, mroki sławy, trudne do zdefiniowania szaleństwo. Osobowość, która pociąga, porywa i szokuje. Wobec tego muzyka nie pozostaniecie obojętni, wobec jego biografii, która jest jedną z najlepszych muzycznych historii na rynku, także.

amy


Wybór książek o sportowcach (wszystkie można znaleźć zarówno w kategorii biografie, jak i sport) zadowoli przede wszystkim fanów Barcelony: Messi, Mourinho, Pep Guardiola - prawdziwa sportowo-czytelnicza uczta. Dla równowagi, bądź po to, by kibicom Realu nie było smutno: Ronaldo. Obsesja doskonałości (i o dziwo nie chodzi tu o doskonałość fryzury). Z gruntu bardziej neutralnego, ale nie mniej ciekwego: piłkarz francuskiego PSG, Zlatan Ibrahimović: Ja, Ibra.

REKLAMA

Do wyboru także jeden leksykon, kilka książek historycznych oraz powieści wśród których najbardziej ironiczną, przepełnioną dystansem i godną polecenia jest Bóg nas nienawidzi, a reszta to nic spektakularnego. Bez wątpienia usatysfakcjonowani będą entuzjaści Neuroshimy, bo związanych z nią książek w kategorii RPG nie brakuje. Najwięcej dostępnych pozycji pochodzi z gatunku fantastyki, tutaj dominują Sapkowski i Jabłoński.

W nowej propozycji cdp.pl znalezienie kilku czytelniczych smaczków jest możliwe. Zdecydowanie cięższa do przełknięcia, niż poszczególne e-booki, jest ich cena. Pozostaje więc czekać na rozwój wydarzeń: wzbogacanie e-bookowej oferty i promocje. W końcu "na grach świat się nie kończy".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA