REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Dzieje się

Malcolm XD drukuje Internet. Będzie nowa książka autora „Emigracji”

Malcolm XD, twórca past i autor powieści „Emigracja" zapowiada nową książkę. Tym razem nie będzie to powieść, a zbiór znanych, publikowanych w Internecie tekstów. 

27.08.2019
16:57
malcolm xd emigracja
REKLAMA
REKLAMA

Tak to już jakoś się przyjęło, że gdy osiąga się sukces, to na pewnym etapie trzeba napisać książkę. Trudno powiedzieć, dlaczego sklejone lub zszyte kartki mają jeszcze dzisiaj aż taką moc, ale wygląda na to, że nawet dla twórcy streamującego gry publikacja w wydawnictwie jest nobilitująca. Może chodzi o to, że papier i twarda oprawa to coś mniej ulotnego niż film nagrany w serwisie Youtube czy post na Facebooku?

Zapewne chodzi też o to, aby dyskontować swoją popularność.

Nie ma w tym oczywiście nic złego. Malcolm XD, o którym mówi się, że stworzył pastę zaczynającą się od słów „mój stary jest fanatykiem wędkarstwa...”, mniej więcej od czasu, gdy Showmax zaczął przygotowywać ekranizację tego tekstu, intensywnie pracuje nad swoją rozpoznawalnością. I robi to co najmniej dobrze.

Krótkie historie, które zapisuje na swoim Facebooku, są zabawne, przewrotne i widać, że Malcolm XD doskonale rozumie język i potrafi wycisnąć z formuły pasty ostatnie soki. Mając rozbuchane media społecznościowe, rozpoznawalność i coś do powiedzenia – co nie jest normą wśród osób z ambicjami literackimi – autor wziął się za powieść. Tak powstała „Emigracja”, czyli historia o podróży za pieniędzmi na zachód.

Powieść Malcolma XD była próbą przeniesienia języka i stylu, który doskonale sprawdzał się w internetowych historyjkach. Udało się to połowicznie, bo chociaż powieści humoru nie można było odmówić, to widać było, że stanowi ona zbiór mniej lub bardziej udanych anegdot, ale sposób ich połączenia pozostawiał trochę do życzenia.

Teraz Malcolm XD zapowiada „Pastrami”.

Ma to być zbiór opublikowanych już tekstów.

Będzie tam kilkanaście past opublikowanych przeze mnie do tej pory w Internecie, wzbogaconych ilustracjami stworzonymi przez różnych fajnych artystów.

REKLAMA

Ponadto w publikacji mają znaleźć się również „opinie światowej sławy literatów”, co zapewne oznacza, że część tekstów może mieć walor krytycznoliteracki, jednak podejrzewam, że będą to raczej „ochy i achy”, a nie rzetelna krytyka. Na razie jeszcze nie jest wiadomo, czy zbiór będzie zawierał nieopublikowane dotąd teksty.

Premiera „Pastrami” ma odbyć się pod koniec tego roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA