REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Zmagania słynnego scenarzysty w teaserze filmu „Mank” Davida Finchera

W „Manku” David Fincher przedstawia historię Hermana J. Mankiewicza i jego zmagań podczas pisania scenariusza do legendarnego „Obywatela Kane'a”. W sieci właśnie pojawił się zwiastun nadchodzącego filmu Netfliksa.

08.10.2020
19:08
Mank trailer teaser netflix fincher
REKLAMA
REKLAMA

„Obywatel Kane” od czasów swojej premiery uznawany jest za jedną z najlepszych produkcji w historii kina. Był to pełnometrażowy debiut Orsona Wellesa, przez co reżyser obrósł legendą. Podobnie zresztą jak historia powstawania tego filmu. Dlaczego? Możecie się przekonać oglądając chociażby „Obywatela Wellesa".

Historia powstania „Obywatela Kane'a” jest równie ciekawa, co sam film.

Dlatego na różne sposoby mierzyło się z nią już kilku twórców. Teraz w ich ślady postanowił pójść David Fincher. W „Manku” przedstawia on losy Hermana J. Mankiewicza, podczas pisania scenariusza do tej legendarnej produkcji. A każdy, kto choć trochę obeznany jest z dziejami X muzy wie, że jest to opowieść pełna wzlotów i upadków.

I nie chodzi tu przecież tylko o trudny charakter Orsona Wellesa. Mankiewicz był alkoholikiem i musiał mierzyć się z własnymi demonami. Przedsmak tego, co zobaczycie w filmie już na was czeka w opublikowanym właśnie teaserze nadchodzącej produkcji:

Zgodnie z oficjalnym opisem fabuły filmu:

Nowe spojrzenie na Hollywood lat 30. XX wieku oczami zjadliwego krytyka społecznego i uzależnionego od alkoholu scenarzysty Hermana J. Mankiewicza, który ściga się z czasem, aby ukończyć scenariusz „Obywatela Kane’a” dla Orsona Wellesa.

Warto wspomnieć, że jest to kolejna współpraca Davida Finchera z Netfliksem.

Twórca „Siedem” był producentem i reżyserował poszczególne odcinki seriali „House of Cards” i „Mindhunter”. Jego nazwisko obiecuje niezapomniane kinowe doświadczenie. A dorzućmy do tego, że przed kamerą udało mu się zebrać całkiem imponującą obsadę.

W tytułową rolę Manka, czyli Mankiewicza, wcielił się Gary Oldman. Oprócz niego na ekranie zobaczymy Amandę Seyfried, Lily Collins, Charlesa Dance'a, czy Arlissa Howarda.

REKLAMA

Premiera filmu „Mank” już 4 grudnia 2020 roku na platformie Netflix.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA