REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Głosu map Google'a nie usłyszycie już w Radiu Katowice. Jarosław Juszkiewicz żegna się ze stacją

Głos map Google'a odchodzi z Radia Katowice. Jarosław Juszkiewicz pracował w nim od ponad 30 lat, a teraz chce stawić czoła nowym wyzwaniom i rozwinąć swoją działalność w internecie.

16.11.2021
19:19
mapy google jarosław juszkiewicz radio katowice
REKLAMA

Jarosław Juszkiewicz znany lepiej jako głos map Google'a po ponad 30 latach żegna się z Polskim Radiem Katowice, w którym, jak sam zaznacza, spędził całe swoje dorosłe życie. Dziennikarz poinformował w swoich mediach społecznościowych, że zamierza podjąć się nowych wyzwań, a jego nową ścieżką kariery ma być internet.

Wydaje się to logicznym krokiem dla kogoś, kto w Radiu Katowice prowadził magazyn nowoczesnych technologii "WWW - Wirtualny Wtorkowy Wieczór". Robił to przez jakieś trzy dekady, a był też autorem cyklu audycji dokumentalnych. W tym roku otrzymał też nagrodę w konkursie dziennikarskim "Silesia Press" za popularnonaukowy program "Boskie równanie", opisujący świat z punktu widzenia nauk ścisłych - matematyki i fizyki.

REKLAMA

Jarosław Juszkiewicz - głos map Google'a coraz bardziej aktywny w internecie

Nieważne jednak jakich osiągnięć i nagród dziennikarskich na koncie by nie miał, Juszkiewicz najszerzej jest znany jako głos map Google'a. To on nam mówi, który zjazd na rondzie musimy wybrać i za ile metrów mamy skręcić w lewo czy też prawo.

Głos Juszkiewicza jest tak głęboko zakorzeniony w mentalności użytkowników map Google'a, że gdy chciano go zastąpić sztucznie wygenerowanym głosem do firmy wpłynęło tyle skarg, że musiała się wycofać z tego pomysłu.

Juszkiewicz od jakiegoś czasu jest też bardzo aktywny w internecie. Prowadzi swój kanał na YouTube, który obserwuje już blisko 84 tys. subskrybentów. To tam mogliście m.in. zobaczyć jak wygląda jego rozmowa z automatem telemarketingowym. Nagranie stało się hitem sieci.

Jarosław Juszkiewicz - głosu map Google'a nie usłyszycie już w Radiu Kraków

Od ponad miesiąca Juszkiewicz prowadzi również zbiórkę na Patronite. To dla ludzi, którzy mu zaufali i wpłacają na nią pieniądze chce tworzyć nowe rzeczy. Zapowiada wśród nich podcasty i filmy:

REKLAMA
Jarosław Juszkiewicz żegna się z Radiem Katowice

Jak czytamy na łamach Press.pl Juszkiewicz żegna się z Radiem Katowice, żeby praca w stacji nie kolidowała z nowymi obowiązkami. Zauważył już bowiem, że od jakiegoś czasu gryzie mu się ona z rozwijającą się działalnością lektorską.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA