REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

Marcin Dorociński zagra w serialu "Wikingowie: Walhalla". Wcieli się w ważną historyczną postać

Marcin Dorociński pojawi się w 2. sezonie serialu "Wikingowie: Walhalla"! Po długim okresie milczenia aktor nareszcie uchylił rąbka tajemnicy. To kolejna rola polskiego artysty w anglojęzycznym serialu Netfliksa - w 2020 roku wystąpił jako nemezis głównej bohaterki w "Gambicie królowej".

05.10.2022
8:12
marcin dorociński wikingowie walhalla sezon 2 jarosław mądry netflix serial
REKLAMA

Dołącz do Disney+ z tego linku i zacznij oglądać głośne filmy i seriale.

Dziś w nocy Marcin Dorociński oficjalnie oświadczył, że zobaczymy go w 2. sezonie produkcji Netfliksa pt. "Wikingowie: Walhalla". Biorąc pod uwagę, że serie były kręcone w bardzo krótkich odstępach czasu, długo musiał skrywać tę tajemnicę. W swoim wpisie przyznał, że na możliwość podzielenia się tą informacją z fanami czekał ponad rok.

"Walhalla" to spin-off popularnych "Wikingów", czyli sagi o Ragnarze Lothbroku i jego synach. Opowiada o rosnących napięciach między angielskimi władcami a wikingami w związku z rozbieżnością wierzeń. Netflix potwierdził realizację sezonów 2. i 3. w ciągu miesiąca od premiery "jedynki" - podobno całość ma zamknąć się w 24 odcinkach (po osiem na odsłonę). To opowieść oscylująca wokół historycznych wydarzeń, m.in. bitwy o Stamford Bridge w 1066 roku, a także kronika końca epoki wikingów. Sezon drugi pokaże nam Leifa, Freydis i Haralda już po tragicznym upadku Kattagat.

REKLAMA

Wikingowie: Walhalla: kogo zagra Marcin Dorociński?

Polski aktor wcielił się w Jarosława Mądrego z dynastii Rurykowiczów, syna i następcę Włodzimierza I Wielkiego, wielkiego księcia Rusi Kijowskiej. Pełnił funkcję ojcowskiego namiestnika w Rostowie Suzdalskim - w Nowogrodzie zbudował sobie tak silną pozycję, że jego namiestnictwo nosiło cechy niepodległości. W końcu odmówił ojcu płacenia trybutu. Włodzimierz Wielki zmarł w trakcie przygotowań do wyprawy wojennej przeciw synowi. W bitwie pod Lubeczem Jarosław pokonał swojego brata, Światopełka, i sam zasiadł na tronie w Kijowie.

Utrzymywał bliskie stosunki ze Skandynawią, udzielił schronienia królowi Olafowi i Haraldowi Hardradi. Za jego panowania opracowano zbiór staroruskich i starosłowiańskich praw zwyczajowych oraz bizantyńskiego prawodawstwa, zwany Prawda Ruska. Panowanie Jarosława było dla Rusi czasem szybkiego rozwoju i sukcesów militarnych. Jego postać przedstawiono na ukraińskich o rosyjskich banknotach.

Premiera w 2023 roku.

REKLAMA
Wikingowie: Walhalla, sezon 2.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider's Web.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA