REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Dzieje się

Marek Sierocki zostaje w TVP. Poprowadzi autorski program

Zamieszanie kadrowe w TVP było jednym z najgłośniejszych tematów końcówki 2023 r. i początku 2024. Z końcem grudnia pojawiła się informacja, że po 37. latach pracy w Telewizji Polskiej znika Marek Sierocki, związany z takimi programami jak "Teleexpress" czy "Szansa na sukces". Jak się okazuje dziennikarz zostaje jednak w TVP i poprowadzi autorski program.

06.02.2024
9:10
Marek Sierocki TVP Screen Polskie Radio YouTube
REKLAMA

Z końcem 2023 r. Telewizja Polska przechodziła ogromne zmiany. Po utworzeniu nowego rządu, pracę w Telewizji Polskiej straciło wiele osób, kojarzących się z telewizją propagandową PIS. Były też decyzje, które mocno nie spodobały się widzom, jak ta, gdzie TVP zwolniło Marka Sierockiego, dziennikarza od lat związanego w Telewizją Publiczną. Podzielone zdania były też odnośnie zwolnienia całej ekipy "Pytania na śniadanie". Telewizji dostało się szczególnie mocno za zwolnienie ciężarnej Małgorzaty Tomaszewskiej.

REKLAMA

Więcej o TVP czytaj w Spider's Web:

Marek Sierocki zostaje w TVP. Poprowadzi autorski program.

"Pytanie na śniadanie" zyskało nowe twarze, z kolei Marek Sierocki został przywrócony do Telewizji Polskiej. Jak się okazuje Sierockiemu skończyła się umowa i początkowo nie została przedłużona. Nowy dyrektor TVP Tomasz Sygut zapowiedział, że dziennikarz zostanie w TVP, ale nie powróci do programów z którymi był związany, czyli "Teleexpress" oraz "Szansa na sukces".

Jak się okazuje, Sierocki w najbliższym czasie pojawi się w Telewizji Polskiej, w nowym, autorskim programie. Program "To jest grane" związany będzie z muzyką.

Nowy program przypomina inny show sprzed lat "30 ton, lista przebojów"

Program będzie emitowany w soboty o godz. 11.30 zaraz po programie "Pytaniu na śniadanie". Będzie trwał około pół godziny, jego tytuł brzmi "To jest grane". Będzie przeglądem list przebojów, nie tylko polskich, ale też zagranicznych - powiedział Marek Sierocki w rozmowie z "Faktem".

Mimo że Sierocki ma prowadzić program solo, do udziału zapraszać będzie tez gości.

 W programie będzie też płyta tygodnia. Będą prowadzić go sam, ale będę też zapraszać gości, którzy zaprezentują nam swoje nowe płyty lub teledyski. Oprócz tego w programie będzie też kartka z kalendarza, która będzie przypomnieniem piosenki sprzed lat

powiedział
REKLAMA

"To jest grane" ma być emitowane na antenie telewizyjnej Dwójki. Sama formuła programu mocno przypomina inny muzyczny show sprzed lat "30 ton, lista przebojów", który święcił triumfy w latach 90.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA