REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka /
  3. Dzieje się

„Okropne zniekształcenie rzeczywistości” – Marilyn Manson odpowiada na oskarżenia o stosowanie przemocy

Aktorka Evan Rachel Wood oskarżyła wczoraj publicznie swojego byłego partnera o stosowanie psychicznej, fizycznej i seksualnej przemocy w czasie, gdy byli w związku. A wraz z gwiazdą „Westworld” podobne historie przedstawiły też kolejne kobiety. Marilyn Manson nie czekał długo z odpowiedzią na te doniesienia, które nazwał „okropnym zniekształceniem rzeczywistości”.

02.02.2021
9:25
marilyn manson
REKLAMA
REKLAMA

Evan Rachel Wood w publicznym poście opublikowanym 1 lutego na Instagramie po raz pierwszy wyznała, kto był jej do tej pory nieujawnionym oprawcą z przeszłości. Według słów popularnej aktorki i piosenkarki winowajcą jest Marilyn Manson, z którym Wood tworzyła związek do 2010 roku. Kobieta zaznaczyła, że stosowano wobec niej przemoc psychiczną, a Brian Warner (prawdziwe nazwisko Mansona) miał też tendencję do agresji i naginania jej do swojej woli.

Przedstawiciele metalowego wokalisty nie odpowiedzieli od razu na oskarżenia Evan Rachel Wood, a niedługo po niej z podobnymi historiami wystąpiło kilka kolejnych ofiar. Większość z nich przedstawiła kontrowersyjnego muzyka jako osobę, która początkowo wydawała się interesująca i troskliwa, ale wkrótce wychodziły z niej demony. Mowa o wybuchach fizycznej agresji, umniejszaniu dokonań innych osób, groźbach, a także przemocy seksualnej i gwałtach.

Marilyn Manson w odpowiedzi opublikował swoje oświadczenie na portalu Instagram. Nie przyznaje się w nim do winy.

Moje życie i sztuka oczywiście od lat były magnesem na kontrowersje, ale te najnowsze twierdzenia na mój temat są okropnym zniekształceniem rzeczywistości. Moje intymne relacje zawsze były nawiązywane przez dwójkę myślących podobnie partnerów i za ich obopólną zgodą. Bez względu na to jak – i dlaczego – niektórzy chcą teraz zafałszować przeszłość, to właśnie taka jest prawda – napisał Manson.

Trudno obecnie stwierdzić, czy opinia publiczna zaufa słowom muzyka, czy raczej stanie po stronie jego byłej narzeczonej. Na razie nie wiadomo nic na temat ewentualnych pozwów wystosowanych przez Evan Rachel Wood i pozostałe kobiety lub dotyczących obrony dobrego imienia przez Mansona. Wydaje się jednak, że ta sprawa nie zakończy się na kilku oświadczeniach opublikowanych na Instagramie.

REKLAMA

* Autorem zdjęcia wyróżniającego jest Sterling Munksgard / Shutterstock.com

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA