REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Mark Hamill jako Vesemir? Netflix złożył aktorowi ofertę zagrania w 2. sezonie „Wiedźmina”

„Wiedźmin” od Netflixa nie potrzebuje dodatkowej promocji. Atmosfera wokół 2. sezonu serialu już od jakiegoś czasu jest bardzo gorąca, a przecież tyle co ruszyły zdjęcia do produkcji. I chociaż poprzednia odsłona serialu została hitem serwisu VOD, twórcy zarzucili sieci na nowych widzów w fandomie Gwiezdnych wojen. Rolę jednej z postaci zaproponowano bowiem Markowi Hamillowi.

17.02.2020
9:11
Mark Hamill jako Vesemir. Aktor może zagrać w 2. sezonie Wiedzmina
REKLAMA
REKLAMA

Zdjęcia do 2. sezonu „Wiedźmina” ruszyły niemal tydzień przed planowanym terminem. Netflix kuje więc żelazo póki gorące. Od premiery poprzedniej odsłony serialu, regularnie jesteśmy częstowani nowymi informacjami dotyczącymi produkcji. Jedne są mniej oficjalne od drugich, ale mamy już pewien ogląd na sytuację.

2. sezonu „Wiedźmina” nie mamy co spodziewać się przed 2021 rokiem.

W międzyczasie fani produkcji pewnie otrzymają film animowany osadzony w stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego uniwersum. Jego fabuła ma być skupiona wokół postaci, która jest dobrze znana czytelnikom książek, a w serialu jeszcze jej nie widzieliśmy.

Bohaterem „The Witcher: Nightmare of the Wolf” ma nie być bowiem Geralt, a jego mistrz. Vesemir. Jest to najstarszy znany wiedźmin, który szkolił Geralta w Kaer Morhen. W 1. sezonie serialu był on tylko wspominany. Jak się okazuje i jak wszyscy fani się spodziewali, w kolejnej odsłonie serialu zobaczymy go na ekranie. Bardzo prawdopodobne, że nawet wiemy już kto się w niego wcieli.

Dla każdego, kto śledzi newsy dotyczące serialu, nie powinno być to zaskoczeniem.

O tym aktorze, właśnie w tej roli, mówiło się już od… marca 2018 roku. Sam gwiazdor wyraził wtedy swoje zainteresowanie wcieleniem się w postać na Twitterze.

Temat powrócił pod koniec 2019 roku i jak się okazało, nikt od Netfliksa nie zgłosił się do aktora:

REKLAMA

Anonimowe źródło serwisu We Got This Covered twierdzi, że wedle oficjalnych dokumentów 2. sezonu „Wiedźmina” Netflix naprawił niedopatrzenie i w końcu złożył Markowi Hamillowi propozycję zagrania w produkcji. Jeśli to prawda, aktor musi jeszcze się zgodzić. Nie wiadomo jaką kwotę mu zaoferowano, ani w kogo faktycznie miałby się wcielić. Jednakże obsadzenie go w jakiejkolwiek innej niż Vesemir roli byłoby nietaktem, bo właśnie jako ta postać już zagościł w zbiorowej świadomości widzów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA