REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale /
  4. VOD

Kinowy świat Marvela będzie jeszcze bardziej skomplikowany. Seriale Disney+ mają być ściśle powiązane z filmami

Dzisiejszy start platformy streamingowej Disney+, na której w najbliższych miesiącach mają zadebiutować nowe produkcje Marvela przyczynił się do publikacji nowych informacji związanych z przyszłością całego Marvel Cinematic Universe. Jedną z najciekawszych jest ta, którą podzielił się właśnie szef Marvela - Kevin Feige.

12.11.2019
11:58
Marvel - logo
REKLAMA
REKLAMA

Ostatnio informowaliśmy, że wydarzenia serialu „WandaVision” będą miały wpływ na fabułę kinowego „Doctor Strange in the Multiverse of Madness”. Teraz Feige dodaje, że również wydarzenia innych produkcji platformy Disneya będzie miała wpływ na wydarzenia w kolejnych filmach kinowych Uniwersum.

Niektórzy bohaterowie, jak She-Hulk, Ms. Marvel czy Moon Knight, których poznamy najpierw w solowych serialach na Disney+, pojawią się później w kinowym MCU. Następnie będą pojawiać się i tu, i tam - poinformował Feige w rozmowie z The Hollywood Reporter. 

Ms. Marvel, She-Hulk, Moon Knight - logotypy class="wp-image-342989"

Słynny producent, odpowiedzialny za sukces kasowy kolejnych filmów Marvela podkreśla też, że wszyscy bohaterowie, którzy pojawią się w serialach, przejdą ogromne zmiany. Jeśli będziemy chcieli poznać pełnię historii konkretnej postaci, same filmy już nam nie wystarczą.

Wiele ze znaczących momentów rozegra się bowiem na małym ekranie.

Oznacza to, że akcja seriali Disney+ będzie silnie powiązana z tym, co dziać będzie się na dużym ekranie w „dużych” projektach Marvela. Sytuacja wydaje się nieco inna niż w przypadku „Agentów T.A.R.C.Z.Y” czy seriali Netfliksa, które choć rozgrywały się w tym samym świecie co MCU, nie miały żadnego wpływu na fabułę.

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów - kadr z filmu class="wp-image-342995"

Tym razem jednak, skoro na planach seriali pojawią się ci sami aktorzy, którzy wcielali się w słynne postaci na wielkim ekranie, wzajemne powiązania między kinem, a telewizją (czy raczej streamingiem, który powoli zastępuje klasyczny model dystrybucji) będzie wyraźniejsze niż dotychczas.

REKLAMA

Specjalnie zaplanowaliśmy to w ten sposób, aby Marvel Cinematic Universe żyło od teraz zarówno w kinach, jak i na platformie Disney+ - zdradził Feige w rozmowie z amerykańskim portalem. 

Premiery seriali „She-Hulk”, „Ms. Marvel” i „Moon Knight” nie zostały jeszcze potwierdzone. Wiemy natomiast, że „WandaVision” ma pojawić się na platformie Disney+ już w przyszłym roku. „Doctor Strange in the Multiverse of Madness” trafi natomiast na ekrany w połowie 2021 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA