REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Marvel wypuści 4 filmy rocznie. Rozkład 4. fazy MCU robi wielkie wrażenie

Marvel Studios w następnych dwóch latach pokaże aż osiem nowych filmów z nowymi i znajomymi superbohaterami. Następna faza MCU będzie zupełnie inna niż dotychczasowe, ale na pewno nie brakuje w niej ekscytujących tytułów. Na które produkcje warto czekać?

04.05.2021
10:30
marvel filmy 2021
REKLAMA

Od premiery ostatniego filmu należącego do Marvel Cinematic Universe minęły już ponad 22 miesiące. Planowana po „Avengers: Koniec gry” i „Spider-Man: Daleko od domu” przerwa zdecydowanie przedłużyła się przez pandemią koronawirusa, w trakcie której kina w wielu miejscach na świecie zamknięto na stałe. Postępujący w ostatnich tygodniach proces szczepień daje jednak nadzieję na rychły powrót blockbusterów i również Marvel Studios zdaje się w to wierzyć. Dlatego w następnych latach czeka nas co najmniej dziesięć pełnometrażowych filmów od tej firmy.

REKLAMA

Marvel filmy 2021-2023 – oto 4. faza MCU:

„Czarna Wdowa” to film, którego pierwotna data premiery wypadała na 1 maja 2020 roku, a więc czekamy na niego już naprawdę długo. Akcja produkcji będzie rozgrywać się po wydarzeniach znanych z „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” i pokaże Natashę Romanoff mierzącą się ze swoją szpiegowską przeszłością. W filmie zagrają m.in. Scarlett Johansson, Florence Pugh, David Harbour i Rachel Weisz.

Premiera: 9 lipca 2021

Pandemia koronawirusa zmusiła Marvela do licznych przesunięć, ale też pozwoliła na skorygowanie kilku decyzji. Studio postanowiło m.in. drugim filmem 4. fazy uczynić właśnie „Shang-Chi i legendę dziesięciu pierścieni”. Tytułowy bohater zmierzy się w nim z organizacją Ten Rings zarządzaną przez prawdziwego Mandaryna.

Premiera: 3 września 2021

marvel filmy 2021 class="wp-image-1712167"

Shang-Chi zamienił się miejscami z grupą potężnych istot znanych jako Eternals. Synem jednego z ich przedstawicielem był znany z poprzednich filmów MCU Thanos, a film „Eternals” opowie o ponownym spotkaniu potężnych istot żyjących na Ziemi od 7 tys. lat w celu pokonania grupy zwanej Deviants.

Premiera: 5 listopada 2021

Spośród wszystkich filmów 4. fazy MCU to na temat „Spider-Man: No Way Home” pojawia się najwięcej plotek i dywagacji. Głównie ze względu na pojawienie się w produkcji kilku postaci z dawnych filmów o Człowieku-Pająku nienależących do filmowego uniwersum Marvela. Na temat samej fabuły wiadomo na razie niewiele poza faktem, że będzie rozgrywać się w okresie świąt Bożego Narodzenia.

Premiera: 17 grudnia 2021

marvel filmy 2021 class="wp-image-1712191"

„Doctor Strange in the Multiverse of Madness” w reżyserii Sama Raimiego będzie pierwszym filmem MCU pokazanym w 2022 roku. Fabuła produkcji ma łączyć się nie tylko z poprzednim filmem o tytułowym bohaterze, ale też wydarzeniami znanymi z serialu „WandaVision”. Scarlet Witch pojawi się zresztą w pełnometrażowej produkcji.

Premiera: 25 marca 2022

marvel filmy 2021 class="wp-image-1712194"

Oczekiwania związane z „Thor: Love and Thunder” w fandomie Marvela są całkiem duże, o czym świadczy choćby liczba przecieków z planu produkcji. W filmie oprócz postaci znanych z tytułów o Thorze pojawią się też członkowie Strażników Galaktyki oraz Zeus, w którego wcieli się Russell Crowe.

Premiera: 6 maja 2022

Black Panther: Wakanda Forever

marvel filmy 2021 class="wp-image-1712200"

Plany Marvel Studios zmieniły się nie tylko ze względu na koronawirusa, ale też przedwczesną śmierć Chadwicka Bosemana grającego w MCU Czarną Panterę. Z powodu braku tego aktora w obsadzie trudno póki co stwierdzić, o czym będzie „Black Panther: Wakanda Forever”.

Premiera: 8 lipca 2022

The Marvels

marvel filmy 2021 class="wp-image-1712236"

„The Marvels” to oficjalny tytuł zapowiedzianego jakiś czas temu sequela „Kapitan Marvel”. Sugeruje on dosyć dużą rolę w produkcji nie tylko Carol Danvers granej przez Brie Larson, ale też Moniki Rambeau znanej z „WandaVision” i Ms. Marvel (Kamala Khan). Ostatnia z wymienionych bohaterek zadebiutuje w swoim własnym serialu dostępnym na Disney+.

Premiera: 11 listopada 2022

 class="wp-image-1712251"

Na początku 2023 roku obejrzymy z kolei sequel filmu „Ant-Man i Osa”. W produkcji powrócą najważniejsi bohaterowie z poprzedniej serii grani przez Paula Rudda, Evangeline Lilly, Michaela Douglasa i Michelle Pfeiffer. Fabuła „Ant-Man and the Wasp: Quantumania” nie jest jeszcze znana, ale na pewno pojawi się tam znany z komiksów antagonista Kang Zdobywca.

Premiera: 17 lutego 2023

marvel filmy 2021 class="wp-image-1712257"

Ostatnim filmem 4. fazy MCU, który dostał oficjalną datę premiery będzie 3. część „Strażników Galaktyki”. Za jego reżyserię ponownie będzie odpowiadać James Gunn, który w międzyczasie zdołał pogodzić się z Disneyem. Wiele wskazuje na to, że Marvel Studios w podobnym przedziale czasowym zrobi też film o Fantastycznej Czwórce, ale na jego temat nie wiemy jeszcze nic pewnego poza osobą reżysera – Jona Wattsa.

REKLAMA

Premiera: 5 maja 2023

Oscarowe i głośne tytuły możesz obejrzeć w CHILI za darmo dzięki nowej promocji Logitech – sprawdź

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA