REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD

Marvel podobno zrobi serial o Ironheart dla Disney+. Bohaterka w komiksach zastąpiła Iron Mana

Wielu fanów Marvel Cinematic Universe zastanawia się, jak będzie wyglądała seria bez Iron Mana. Według nowych informacji Disney znalazł rozwiązanie i rozpoczął prace nad serialem poświęconym Ironheart. Riri Williams w komiksach na pewien czas zastąpiła Tony'ego Starka w roli Iron Mana i fani nie byli zachwyceni.

06.05.2020
13:11
marvel ironheart
REKLAMA
REKLAMA

Komiksowy debiut Riri Williams nastąpił w 2016 roku w zeszycie „Ivincible Iron Man #7” autorstwa Briana Michaela Bendisa i Mike'a Deodato. Studiująca na MIT 15-latka okazała się młodocianym geniuszem i prawdziwą specjalistką od nowych technologii. Udało się jej nawet poskładać własny strój Iron Mana z porozrzucanych tu i ówdzie przez Starka części. Niedługo później, na skutek wydarzeń z crossovera „Civil War II”, popularny multimilioner zrezygnował zresztą z superbohaterstwa, a w roli Iron Mana zastąpiła go właśnie Williams.

Była to część strategii poszerzania składu Avengers o przedstawicieli mniejszości, którą Marvel zainicjował kilka lat temu. Pierwsze reakcje fandomu na tę zmianę i samą postać Riri Williams były niestety skrajnie negatywne. Czytelnicy krytykowali, że bohaterka została wrzucona do pierwszej ligi na siłę i bez wcześniejszego zapoznania (przed swoim debiutem w zbroi pojawiła się na zaledwie sześciu stronach). Nie spodobało im się również, że w przeciwieństwie do Milesa Moralesa czy Kamali Khan całkowicie zastąpiła oryginalną wersję Iron Mana. Szybko zostało to zresztą zmienione i Tony Stark powrócił do walki ze złem, zaś Williams przyjęła alter ego Ironheart, dołączając również do grupy młodocianych herosów zwanych Champions.

Od tego czasu popularność Ironheart systematycznie rośnie, co z pewnością przyczyniło się do rozpoczęcia prac nad serialem przez Marvel Studios.

marvel ironheart class="wp-image-400132"

Jak podaje portal The Cinema Spot, seria jest na bardzo wczesnym etapie produkcji. Nie ma jeszcze nawet showrunnera, choć obecnie trwają poszukiwania odpowiedniej osoby, a Marvel rozpatruje składane przez potencjalnych twórców propozycje. Według wstępnych planów zdjęcia do „Ironheart” (serial nie ma jeszcze oficjalnego tytułu) mają ruszyć w następnym roku, choć kryzys wywołany pandemią koronawirusa może spowodować pewne przesunięcia.

REKLAMA

Wydaje się, że przeniesienie Riri Williams na mały ekran stanowi część większej strategii na 4. fazę Marvel Cinematic Universe. Disney wyraźnie stara się przedstawić w najbliższych latach nową generację herosów, którzy po części zastąpią bohaterów ostatnich 10 lat, a po części będą z nimi współpracować.

Serial Disney+ o Ironheart nie ma oczywiście jeszcze daty premiery.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA