REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Fan się postarał. Powstała linia czasowa filmowego uniwersum Marvela, zaczynająca się w 1906 roku

Filmowe uniwersum Marvela składa się z kilkunastu filmów kinowych, paru produkcji krótkometrażowych, rosnącej liczby seriali, a nawet własnych komiksów. Całą tę bazę wydarzeń skatalogował fan Avengersów i spółki, tworząc bogatą w informację linię czasową, z którą warto się zapoznać.

04.07.2017
10:27
Marvel
REKLAMA
REKLAMA

Okazuje się, że filmowe uniwersum Marvela (MCU) posiada historię sięgają znacznie wcześniej niż do wydarzeń z filmów Incredible Hulk oraz Iron Man. Wcześniej nawet, niż okres wyniszczającej II wojny światowej, w której walczył bohaterski Kapitan Ameryka. Nieoficjalna linia czasowa filmowego uniwersum Marvela rozpoczyna się w 1906 roku, wraz z założeniem tajemniczego, wpływowego klubu Arena.

O tym i masie innych wydarzeń dowiecie się ze świetnie zrealizowanej linii czasowej filmowego uniwersum Marvela.

Chronologiczną bazę danych przygotował internauta o pseudonimie Ghost Rider, korzystając z gotowych i swobodnie dostępnych narzędzi internetowych. Jego linia zawiera nie tylko informacje z doskonale znanych filmów kinowych, ale również seriali oraz promocyjnych produkcji krótkometrażowych, uzupełniających kinowe tytuły o nowe wątki, miejsca, postaci i historie.

 class="wp-image-88695"
REKLAMA

Internauta Ghost Rider okazał się na tyle zapalonym fanem, że do swojej linii czasowej przygotował również (nie tak efektowną) uzupełniającą mapę świata. Na niej miłośnik Marvela umieścił pineski z najważniejszymi wydarzeniami, uporządkowując je według geograficznego porządku. Jak możecie się spodziewać, zdecydowana większość akcji ma miejsce na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Mimo etnocentrycznego zacięcia Marvel Studios, przy granicach Polski również miało miejsce kilka ważnych wydarzeń. U naszych zachodnich sąsiadów doszło do kluczowego starcia bohaterów rozbitych na dwa obozy, które mogliśmy oglądać w filmie Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów. Swoją drogą, tytuł niedawno zadebiutował na platformie Netflix. Co zaskakujące, według internauty Ghost Ridera zaraz przy naszych granicach znajduje się również Sokovia, będąca kluczowym miejscem akcji drugich Avengersów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA