REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD

Disney+ dostanie jeszcze więcej seriali superbohaterskich. Szef Marvel TV o nowych seriach i końcu współpracy z Netfliksem

Coraz więcej wiadomo na temat nowych seriali Marvela, które powstaną po zakończeniu współpracy firmy z platformą Netflix. Szef telewizyjnego oddziału wydawnictwa zdradził kulisy zamknięcia tej historii, a także opowiedział o nadchodzących crossoverach z Ghost Riderem i Kaczorem Howardem.

13.08.2019
9:34
marvel seriale
REKLAMA
REKLAMA

Nowa faza filmowego uniwersum Marvela oznacza nie tylko ogromne zmiany w kinowych produkcjach, ale też całkowicie nowy rozdział dla produkcji telewizyjnych oraz dostępnych na platformach VOD. Na ostatnim San Diego Comic-Con ogłoszono plany na pięć różnych seriali, które zostaną udostępnione za pomocą Disney+. W 2020 roku widzowie będą mogli obejrzeć „The Falcon and the Winter Soldier”, a w ciągu następnych dwunastu miesięcy również „WandaVision”, „Lokiego”, „What If...?” i „Hawkeye'a”. To niemała liczba nowych produkcji, choć wiąże się też z zakończeniem wielu innych seriali, które cieszyły się popularnością wśród widzów. Chodzi oczywiście o produkcje Netfliksa, ale też „Agentów T.A.R.C.Z.Y.” i „Legion”.

Szef Marvel Television, Jeph Loeb w rozmowie z portalem Deadline zdradził jednak kilka kilka informacji, które powinny podnieść na duchu wielu fanów superbohaterskich produkcji. Twórca przyznał, że zakończenie współpracy z Netfliksem było dla niego i pozostałych pracowników Marvel TV niemiłym zaskoczeniem. Wszystko dlatego, że studio nie było jeszcze gotowe na ogłoszenie nowych projektów i znalazło się w pewnym momencie bez głośnych produkcji.

Wkrótce się to jednak zmieni. Nowe seriale Marvel TV trafią na ABC, Hulu i Disney+.

marvel seriale class="wp-image-313146"

Loeb podkreślił, że dotychczas ogłoszone produkcje Disney+ zostaną stworzone przez filmowy oddział Marvela. Platforma otrzyma jednak kolejne seriale od jego ludzi. Na razie nie wiadomo, o jakie dzieła chodzi, ale szef studia opowiedział co nieco o innych planowanych dziełach. Większość najciekawszych seriali tworzonych przez Marvel TV zagości na Hulu. Będą to zarówno produkcje aktorskie, jak i animowane. Do tej drugiej grupy należą: „Howard the Duck” (na razie zasłynął jedną z najgorszych filmowych adaptacji w historii), „M.O.D.O.K.”, „Hit-Monkey” oraz „Tigra and Dazzler”. Wszystkie te postaci spotkają się później w ramach jednego crossoveru, podobnie jak to było wcześniej z „The Defenders”.

REKLAMA

Na tej samej zasadzie dojdzie także do spotkania, które z pewnością zainteresuje fanów horroru. Na Hulu pojawi się serial „Ghost Rider” (w wersji znanej z „Agentów T.A.R.C.Z.Y.”), a także produkcja „Hellstrom”. Bohaterowie obu produkcji również mogą liczyć na crossover wraz z jednym lub dwoma dodatkowymi show, które jeszcze nie zostały ujawnione. Przy czym nie wiadomo, czy wszystkie wspomniane produkcje Marvel TV będą powiązane z filmowym uniwersum w taki sam sposób jak wymienione wcześniej dzieła Disney+.

„Ghost Rider” oraz „Helstrom” mają trafić na Hulu w 2020 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA