REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale /
  4. VOD

Co by się stało, gdyby Loki zdobył młot Thora. Disney planuje serial o alternatywnej historii MCU

Disney + ma ruszyć dopiero pod koniec tego roku. Jednak od jakiegoś czasu w sieci pojawiają się coraz to nowe informacje o kolejnych produkcjach tworzonych na jego potrzebę. Tym razem padło na serię komiksów „What If”, która ma się przeistoczyć w animację.

12.03.2019
21:01
serial what if
REKLAMA
REKLAMA

Kiedy w zeszłym roku Disney upublicznił plany stworzenia własnej platformy VOD, nie brakowało głosów pełnych zwątpienia. Wątpliwości dotyczyły przede wszystkim przesycenia oferty serwisów VOD, zbytniego rozdrobnienia oraz liczby materiałów, które trafiłyby na platformę Disney+.

Jednak widać, że studio aktywnie działało na rzecz zapełnienia nowymi, atrakcyjnymi treściami właśnie powstającej bazy dla disneyowskich produkcji. Na chwilę obecną potwierdzono między innymi serial o Lokim z Tomem Hiddlestonem w roli głównej oraz „The Mandalorian” z Pedro Pascalem. Krążą także plotki o produkcjach mających podjąć tematykę Scarlet Witch i Visiona czy Falcona i Zimowego Żołnierza.

Portal SlashFilm informuje, że do grona produkcji przeznaczonych na platformę dołączył serial animowany oparty o serię komiksów „What If”.

Serial „What If” może wyprodukować Marvel Studios. Pieczę nad nim miałby sprawować między innymi sam Kevin Feige. Tematyka podejmowana w animacji byłaby analogiczna do tej znanej z komiksów. Produkcja stanowiłaby antologię historii, które opowiadałyby, co mogłoby się wydarzyć, gdyby kluczowe wydarzenia znane z filmowego uniwersum Marvela potoczyły się odrobinę inaczej. „What If” pokazywałby zatem alternatywne wersje historii znanych widzom z ponad dwudziestu filmów MCU.

Szczegóły dotyczące produkcji są wciąż nieznane.

Oprócz pomysłu na przestawianie alternatywnych wersji świata MCU o produkcji „What If” wiadomo stosunkowo niewiele. Portal twierdzi, że jeden z epizodów miałby opowiadać o tym, co by się stało, gdyby Loki odnalazł młot Thora. Niestety fabuła pozostałych odcinków nie jest nawet w tak nikłym stopniu znana.

REKLAMA

Co ciekawe, do produkcji mogą zostać zaangażowani aktorzy, których znamy z filmów Marvela. Mieliby oni podkładać głos pod animowane wersje postaci, w które wcielają się w Marvel Cinematic Universe. Serial „What If”, chociaż czerpie swój pomysł z komiksów, miałby odnosić się głównie do wydarzeń, które znamy z filmów. Wiadomo także, że opowieści w nim ukazane nie miałyby większego wpływu na treść produkcji kinowych. Animacja z założenia ma być swego rodzaju zabawą twórców z szalonymi teoriami dotyczącymi tego ogromnego, superbohaterskiego uniwersum.

Serial „What If” nie ma jeszcze dokładnej daty premiery. Jednak najwcześniej może pojawić się na Disney+ pod koniec tego roku wraz ze startem całej platformy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA