REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Sto lat, Marvel Studios! MCU świętuje swoje 10-lecie

W tym roku Marvel Cinematic Universe obchodzi swoje 10. urodziny. Jednocześnie już za kilka tygodni do kin trafi Ant-Man i Osa, będący 20. filmem z serii. Z tej okazji Marvel Studios uruchomiło specjalną stronę internetową.

11.06.2018
11:40
Marvel logo
REKLAMA
REKLAMA

W kwietniu 2008 r. zapewne mało kto spodziewał się, że Iron Man Jona Favreau da początek tak gigantycznej serii filmowej. Wówczas praktycznie jedyną popularną postacią komiksową był batman, który dzięki Christopherowi Nolanowi przeżył fantastyczny renesans. Tony Stark nie był wówczas tak popularny jak Bruce Wayne, ale stał się początkiem najbardziej dochodowej serii filmów w dziejach. Łączne wyniki box office przekraczają bowiem 16,8 mld dol. To daje średnio niemal 1,7 mln dol. rocznie, bo seria świętuje 10. urodziny.

Z tej okazji Marvel uruchomił specjalną stronę internetową.

Marvel Studios 10 oferuje fanom uniwersum m.in. podgląd plakatów, w tym zupełnie nowych materiałów. Chodzi tu o cykl More Than a Hero, którego część oglądaliśmy już w lutym. Teraz to tego zbioru dodano postery z wizerunkiem Ant-Mana czy Osy.

Marvel Ant-Man plakat class="wp-image-171880"

Ponadto witryna umożliwia zbadanie linii czasowej MCU. Chodzi tu jednak wyłącznie o daty premier poszczególnych filmów. Szkoda, bo Marvel mógłby się pokusić o stworzenie osi z umiejscowieniem wydarzeń fabularnych dotychczasowych 19 filmów. Zwłaszcza, że część fanów ma problemy z odniesieniem czasu akcji Spider-Man: Homecoming czy Strażników Galaktyki do innych filmów z serii.

Oczywiście na Marvel Studios 10 nie mogło także zabraknąć materiałów wideo i nowinek ze świata MCU. Rzecz jasna studio oferuje także możliwość zakupu produktów z niezwykle szerokiego merchu serii.

REKLAMA

Mam nadzieję, że witryna będzie regularnie aktualizowana, zwłaszcza o wspomnianą oś czasu czy ciekawostki na temat kolejnych produkcji.

A tych nie powinno zabraknąć, bo na 3 sierpnia zaplanowana jest polska premiera Ant-Mana i Osy, czyli 20. filmu z serii. Z kolei w przyszłym roku do kin trafią Captain Marvel (8 marca), Avengers 4 (3 maja) i sequel Spider-Man: Homecoming (5 lipca). Natomiast w 2020 r. zobaczymy Strażników Galaktyki vol. 3.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA