REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Jeden dzień, dwa filmy z Keanu Reevesem. „Matrix 4” ma już datę premiery – film pojawi się w kinach tego samego dnia co „John Wick 4”

Produkcja filmu „Matrix 4” z każdym dniem nabiera tempa. Nic dziwnego. Wytwórnia Warner Bros. właśnie ogłosiła daty premier kilku swoich nadchodzących projektów, a kinowy debiut filmu przewidziany jest znacznie szybciej, niż pierwotnie zakładano.

12.12.2019
9:38
Matrix - kadr z filmu
REKLAMA
REKLAMA

Kilka tygodni temu ogłosiliśmy, że kontynuacja trylogii „Matrix” powstanie pod okiem Lany Wachowski – jednej z głównych twórczyń sukcesu oryginału. Od samego początku wiadomo, że na ekranie zobaczymy Trinity i Neo, czyli Carrie-Ann Moss i Keanu Reevesa, obecnie jednego z ulubionych aktorów Ameryki.

John Wick 3 - kadr z filmu class="wp-image-354975"

Następnie dostaliśmy całą garść innych obsadowych nowinek. W filmie wystąpią także Jada Pinket-Smith (2. i 3. odsłona „Matriksa”, serial „Gotham”), gwiazda „Aquamana” i serialowej odsłony „Watchmen” - Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris („Jak poznałem waszą matkę”, „Seria niefortunnych zdarzeń”), Jonathan Groff („Mindhunter”, „Glee”) oraz Jessica Henwick („Iron Fist”, „Gra o tron”). Teraz wiemy, że aktorzy będą musieli sprężać się z pracą na planie.

Film „Matrix 4” wejdzie na ekrany światowych kin już 21 maja 2021 roku.

Projekt powstaje na podstawie scenariusza tercetu twórców: Lany Wachowski oraz Alexandra Hamona i Davida Mithchella, autorów książek „The Lazarus Project” i „Atlas Chmur”, którzy współpracowali już z siostrami Wachowski przy produkcji serialu Netfliksa, „Sense8”.

Watchmen - kadr z serialu class="wp-image-354972"

W wywiadach udzielanych prasie aktorzy często chwalą skrypt ich autorstwa, zdradzając jak bardzo jest on współczesny i właściwy dla dzisiejszych czasów.

Warto także zaznaczyć, że na dzień ogłoszonej właśnie oficjalnie premiery filmu, chwilowo zapowiedziany jest też debiut innego filmu z Keanu Reevesem w roli głównej. Mowa o obrazie „John Wick 4”.

REKLAMA

Za oceanem słusznie spekuluje się, że jeden z tych filmów na pewno zostanie przeniesiony na inny termin w kalendarzu. Możliwe, że będzie to właśnie „Matrix 4”, który nie dość, że dopiero teraz w ogóle otrzymał tę datę premiery, zastępując miejsce, przeznaczone wcześniej dla adaptacji „Akiry”, to na dodatek ma jeszcze sporą drogą do przebycia, jeśli chodzi o proces produkcyjny. Sama post-produkcja zajmie przecież pewnie około roku, a ekipa nie weszła nawet jeszcze na plan.

Niemniej, na chwilę obecną: „Matrix 4” ma trafić do kin już 21 maja 2021 roku. A zatem jeden dzień, dwa filmu z Keanu Reevesem.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA