REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Aktor z „Matrix: Reaktywacja” powróci w nowej części serii. Agenci ponownie staną naprzeciw Neo w „Matrix 4”

Fani serii „Matrix” wypatrują zapowiedzianej w zeszłym roku 4. części z coraz większymi oczekiwaniami. Przyczyniają się do tego kolejne szczegóły na temat fabuły, które niosą olbrzymią nadzieję na powstanie dzieła godnego dziedzictwa oryginału. Właśnie potwierdzono, że do obsady produkcji dołączył znany z „Matrix: Reaktywacja” Daniel Berhardt.

30.09.2020
16:37
matrix 4 fabuła
REKLAMA
REKLAMA

„Matrix 4” to bezsprzecznie jedna z najgorętszych kinowych premier zapowiedzianych na 2022 rok. Ekipa pracująca nad produkcją od jednej z sióstr Wachowskim niedawno wznowiła prace na planie, a wesołą dla wszystkich fanów nowinę w specjalnym wystąpieniu ogłosił Keanu Reeves. Popularny aktor wcielający się w postać Neo ma za sobą zresztą dosyć owocny okres poświęcony na promowanie produkcji w mediach. Właśnie w trakcie jednej z przeprowadzonych wtedy wywiadów zdradził sporo szczegółów na temat fabuły produkcji (odpowiedział m.in. na pytanie, czy „Matrix 4” będzie częściowo prequelem).

Kolejnych okruszków informacji na temat scenariusza powstającej produkcji warto też szukać w aktualizowanych informacjach dotyczących obsady tytułu. Od pewnego czasu wiemy już, że w filmie najprawdopodobniej nie pojawi się Laurence Fishburne, któremu podobno nawet nie zaproponowano powrotu. Ale to nie oznacza, że oprócz Keanu Reevesa, Carrie-Ann Moss i Jady Pinkett Smith nie doczekamy się żadnych znajomych twarzy. Jak podaje portal Deadline, do ekipy dołączył właśnie Daniel Bernhardt.

Doświadczony aktor i znawca sztuk walki grał w takich produkcjach jak: „Matrix: Reaktywacja”, „John Wick” czy „Harley Quinn: Ptaki Nocy”.

Fanów „Matriksa” szczególnie zainteresuje fakt, że w 2. części trylogii wcielał się w Agenta Johnsona, czyli jednego z nowych programów stających na drodze Neo i jego towarzyszy. Po raz ostatni jest widziany w trakcie walki z Ghostem i Niobe pod koniec filmu. Jego powrót najprawdopodobniej oznacza, że maszyny nadal pełnią ważną rolę w świecie 4. części. Być może agenci okażą się sojusznikami Neo i Trinity (w końcu pod koniec „Matrix: Rewolucje” między zwaśnionymi stronami został zawarty nieufny sojusz), choć raczej znów będą próbowali zabić Wybrańca.

REKLAMA

Oprócz starych wyjadaczy w obsadzie „Matrix 4” znalazło się też wielu aktorów debiutujących w serii. Na ekranie pojawią się Priyanka Chopra, Jessica Henwick, Erendira Ibarra, Neil Patrick Harris, Toby Onwumere, Brian J. Smith, Eréndira Ibarra, Andrew Caldwell, Yahya Abdul-Mateen II, oraz Ellen Hollman. Za reżyserię filmu odpowiada Lana Wachowski.

Matrix 4” ma planowo trafić do kin 1 kwietnia 2022 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA