REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Te filmy udowadniają, że opłaca się zdać maturę. Do roboty, leniu!

Matury ruszyły z kopyta. Na pierwszy ogień poszedł język polski. Wszyscy uczniowie ostatnich klas liceum zastanawiają się już, na co im to, po co, w jakim celu się tak męczą. A odpowiedź jest prosta: żeby iść na studia. Zakuć, zdać, zapomnieć, a potem już tylko imprezy! Te filmy pokażą wam, że tak to właśnie będzie wyglądać.

04.05.2022
17:06
sąsiedzi matura 2022 filmy jak zdać
REKLAMA

Kiedy matury 2022? Właśnie teraz. Polski już za uczniami ostatnich klas liceum. Przed nimi jeszcze na pewno egzamin z języka obcego i, o zgrozo, matematyki. Jak je zdać? Po co komu ten stres przed wynikami? Przetrwajcie to. Przyłóżcie się do tych wszystkich zadań, które jeszcze przed wami. Warto, bo inaczej ominą was studia. A tego byście z pewnością nie chcieli.

REKLAMA

Matury 2022 - filmy, które pokażą wam, dlaczego warto je zdać

Po co mi matura? Na co mi to? Analiza lektur z gwiazdką do niczego mi się nie przyda, a wykazanie się znajomością statystyki na egzaminie z matematyki nie pomoże wygrać w totka - to są aktualne dylematy uczniów ostatnich klas liceum. Wszyscy zainteresowani muszą to jednak przejść, aby utonąć w morzu seksu na oceanie alkoholu. Pocieszę was, bo przed wami jedna wielka impreza zwana studiami. Te filmy wam to udowodnią.

Menażeria

Menażeria - matury 2022 - filmy

Studenci są napaleni i często pijani? Być może jest w tym ziarno prawdy, ale to wciąż szkodliwy stereotyp, który na stałe wpisał się do hollywoodzkiej kinematografii. W dużym stopniu przyczyniła się do tego popularność "Menażerii". Śledzimy w niej losy członków bractwa Delta Tau Chi. Przed nimi ciężki egzamin, a oni nic tylko się bawią. Muszą go jednak zdać, aby móc dalej pochłaniać hektolitry alkoholu i podrywać panienki. Tym samym będą walczyć o swoje prawo do imprezowania. Prawdopodobnie kilka razy was przy tym obrzydzą, ale na pewno też rozbawią.

Film dostępny na Chili.

Każdy by chciał

Pamiętacie jeszcze młodzież z "Uczniowskiej balangi"? Na koniec liceum urządzili wielką imprezę, podczas której zrobiło się melancholijnie. Za chwilę mieli wejść w dorosłość i obawiali się o swoją przyszłość. W duchowym spadkobiercy produkcji okazuje się, że zupełnie niepotrzebnie. Na przykładzie nowych osób Richard Linklater pokazuje tu bowiem, że zanim zacznie się prawdziwe życie, na studiach będzie super. Co prawda w "Każdy by chciał" nie mamy do czynienia z "Menażerią", ale nikt tu za kołnierz nie wylewa. Chłopaki radzą sobie z osobistymi problemami, zalewając je alkoholem, zażywając narkotyki i uprawiając przygodny seks. Czemu nie, skoro nawet pierwsze zajęcia w życiu można przespać.

Super zioło

Super zioło - matury 2022 - filmy

Na odpowiednich studiach każde zajęcia (szczególnie wykłady) można przespać. Szczególnie gdy jest się po suto zakrapianej nocy, a kumple w akademiku już szykują się na kolejną balangę. Nie myślcie jednak, że studiowanie sprowadza się tylko i wyłącznie do imprez. Po każdym semestrze nadchodzi koszmar - sesja. Wtedy matury wspomina się z nostalgiczną łezką w oku. Podczas zakuwania do egzaminów warto mieć jakiś sposób na naukę. Tacy grani przez Method Mana i Redmana bohaterowie "Super zioła" znaleźli go w marihuanie. Trawka wymieszana z prochami zmarłego przyjaciela pomogła im dostać się na Harvard, gdzie rozruszali sztywne towarzystwo.

Film dostępny na Chili.

Sąsiedzi

Imprezowanie czasami wystarczy, aby zdać studia. Trzeba jednak uważać, aby nie przesadzić. Członkowie Delta Psi Beta poszli na wojnę z sąsiadami, żeby móc bawić się, urządzać balangi z Robertem De Niro jako motywem przewodnim i niczym nie przejmować. Na ewentualną naprawę domu zarobią dildami z odlewów swoich przyrodzeń, a potem zagłuszą narzekania młodej pary zza płotu głośną muzyką. Niektórym przyjdzie za to zapłacić skreśleniem z listy studentów.

Film dostępny na Netflix i Chili.

Pomimo słodko-gorzkiego zakończenia, studenciaki z "Sąsiadów" pokazali, że młodzieńcza inwencja nie zna granic. Czasami można wpaść na genialny pomysł, dając upust swoim pierwotnym instynktom. Przecież w "The Social Network" jasno widać, że porzucony przez dziewczynę Mark Zuckerberg założył Facebooka, aby zemścić się na wszystkich studentkach Harvardu. W ten sposób powstały współczesne media społecznościowe.

Film dostępny na Netflix, Canal+ i Chili.

Buntownik z wyboru

Buntownik z wyboru - matura 2022 - filmy

Jeśli studia porwą was za bardzo, nie macie czym się przejmować. Swoje się naimprezujecie, zanim skreślą was z listy studentów. Bo na co komu wyższe wykształcenie, jeśli nawet zwykły dozorca może zawstydzić profesorów? Tak dzieje się w "Buntowniku z wyboru", gdzie główny bohater rozwiązuje zadanie matematyczne, na którym poległy najtęższe umysły MIT.

Film dostępny na Canal+, Player i Chili.

REKLAMA

Matury 2022 - jak i po co zdać?

Jeśli jesteście uczniami ostatnich klas liceum, właśnie zastanawiacie się jak zdać tegoroczne matury. To dobre pytanie. Trzeba to zrobić jak najszybciej. Pozytywne wyniki będą waszą przepustką na największą imprezę waszego życia. Szykujcie się na mnóstwo eksperymentów i imprezowania. Jak bowiem mawiał Chef z "South Parka", na wszystko jest czas, a nazywa się: na studiach. Dlatego powodzenia i miłej zabawy!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA