REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Marvel tłumaczy, jakie moce mają Kamienie Nieskończoności. Kamień Duszy może okazać się kluczowy dla uniwersum

Kamienie Nieskończoności odegrały kluczową rolę dla fabuły Wojny bez granic, której finał poznamy w Avengers 4. Marvel wyjaśnia, jakimi mocami dysponują poszczególne artefakty. Najciekawiej wygląda opis Kamienia Duszy.

25.07.2018
9:55
Kamienie Nieskończoności Avengers
REKLAMA
REKLAMA

Pierwszy Kamień Nieskończoności pojawił się na kinowych ekranach w 2011 roku. W scenie po napisach Thora, a następnie w Kapitanie Ameryce: Pierwszym starciu pojawił się Tesseract, czyli Kamień Przestrzeni. Kolejne kolorowe artefakty pojawiały się w następnych filmach MCU – Avengers, Thorze: Mrocznym świecie, Strażnikach Galaktyki czy Doktorze Strange’u. Widzieliśmy wszystkie oprócz jednego.

Kamień Duszy pojawił się dopiero w filmie Avengers: Wojna bez granic.

Pomarańczowy artefakt okazał się jednym z najważniejszych z całej kolekcji. By go zdobyć, Thanos poświęcił swoją przybraną córkę, Gamorę. Bohaterka pojawiła się jednak pod koniec filmu jako dziecko, co stało się podstawą wielu teorii. Najpopularniejsza z nich mówi o istnieniu wymiaru zwanego Soul World, w którym znajdują się dusze ofiar Thanosa.

Istotnie, komiksowy odpowiednik Kamienia dawał moc kontrolowania dusz żywych i umarłych, a także podróżowania do tego wymiaru. Przypuszczenia fanów nie zostały jednak w żaden sposób potwierdzone  Teraz w sieci pojawił się materiał wideo, który rzuca na całość nieco światła.

Klip objaśnia, jakie moce mają poszczególne Kamienie Nieskończoności.

Bardzo ciekawie wygląda opis właśnie Kamienia Duszy. Według materiału pozwala on kontrolować życie i śmierć, co znacznie poszerza domniemany wcześniej zakres jego mocy. Jeśli jego posiadacz może dowolnie rozporządzać życiem i śmiercią, to znaczy, że tak naprawdę żadna z postaci nie zginęła po tym, jak Thanos strzelił palcami i pozbył się połowy populacji wszechświata. Jeśli superbohaterowie wejdą w posiadanie Kamienia Duszy, to z łatwością będą mogli wskrzesić wszystkich pokonanych, nie potrzebując do tego Kamienia Czasu.

REKLAMA

Dużo potężniejszy wydaje się także Kamień Rzeczywistości, który pojawił się w Thorze: Mrocznym świecie. Tam Malekith chciał użyć go do zmiany wszechświata w miejsce z czasów rządów mrocznych elfów. Teraz artefakt daje możliwość naginania rzeczywistości do swojej woli, co czyni go jednym z najpotężniejszych Kamieni Nieskończoności.

O tym, jak dalej wykorzystane zostaną te przedmioty dowiemy się 3 maja 2019 roku. Wtedy do kin trafi film Avengers 4.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA