REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

To ona poprowadzi show TVN "Drag Me Out". Kim jest Mery Spolsky?

Wiosną na antenie TVN zagości program "Czas na show. Drag Me Out", w którym to sześciu znanych mężczyzn przeobrazi się w drag queen. Gospodynią show została Mery Spolsky, czyli Maria Ewa Żak. Co o niej wiemy?

02.02.2024
17:15
Mery Spolsky TVN Drag Me Out
REKLAMA

Wiosenne nowości TVN tuż-tuż. Jednym z nowych programów jest "Czas na show. Drag Me Out", gdzie znani mężczyźni będą wcielać się w drag queen z pomocą oczywiście znanych polskich draq queen. Sceniczne metamorfozy będzie z kolei oceniać jury w w składzie: Andrzej Seweryn, Michał Szpak i Anna Mucha.

REKLAMA

Mery Spolsky prowadzącą program "Czas na show. Drag Me Out"

Jurorskie nazwiska wszyscy świetnie znają, z kolei nieco mniej znana jest prowadząca format - Mery Spolsky, czyli Maria Ewa Żak. To nazwisko świetnie pasuje do roli prowadzącej, gdyż Mery sama sporo czerpie ze stylistki drag queen, a w swoich tekstach piosenek przemyca nie tylko damsko-męskie treści, ale też zaangażowane społecznie tematy.

Więcej o TVN czytaj w Spider's Web:

Mery Spolsky, czyli Maria Ewa Żak, urodziła się 14 listopada 1993 r. w Warszawie. Mery pochodzi z artystycznej rodziny, a jej tatą jest Arkadiusz Żak, basista, który współpracował z m.in. Marylą Rodowicz i Andrzejem Korzyńskim. Mery, będąc jeszcze nastolatką, zaczęła naukę gry na gitarze, która otrzymała właśnie od taty. Skończyła naukę w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia nr 2 im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec. Chodziła do Ogniska Teatralnego u Machulskich, była też studentką filologii angielskiej i amerykanistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Ponadto uczyła się scenopisarstwa w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Mery Spolsky

Początkowo na scenie muzycznej występowała z zespołem Psychodeliczny Makijaż. Razem z Kubą Bąkałą stworzyła duet Różowe Okulary. Od 2014 r. postanowiła tworzyć pod pseudonimem Mery Spolsky. Najpierw dała się poznać fanom Grechuta Festival, gdzie zaprezentowała własną interpretację utworu "Śnij, bajki, śnij". Dostała za nią II nagrodę. Rok później Mery zaprezentowała się podczas 36. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Tam zdobyła wyróżnienie za wykonanie utworu "Imperium moich czarnych brwi", ale też interpretację piosenki "Kiedy mnie już nie będzie" z tekstem Agnieszki Osieckiej.

Mery brała też udział w koncercie Debiutów w ramach 52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, na którym zdobyła nagrodę za najlepszy debiut od Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych. W plebiscycie "Przebój roku 2015" radia Tok FM zajęła 1. miejsce wraz z piosenką "Kiedy mnie już nie będzie". Później zajęła drugie miejsce na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, podpisując kontrakt z wytwórnią Kayax.

W czerwcu 2017 Mery wydała debiutancki singiel "Miło było pana poznać", do którego zrealizowała klip. Utwór został okrzyknięty "Przebojem roku" w plebiscycie Radia Kampus "Same Sztosy 2017". W tym samym roku wydała debiutancki album studyjny "Miło było pana poznać", który zapewnił Mery dwie nominacje do nagrody Fryderyk. 7 czerwca 2019 r. wokalistka wydała singiel "Fakt", będący pierwszym utworem z jej drugiego albumu studyjnego "Dekalog Spolsky". Płyta dotarła do 15. miejsca listy pięćdziesięciu najlepiej sprzedających się albumów w Polsce.

REKLAMA

Mery prowadziła autorską audycję w radiu Newonce. Teraz pierwszy raz poprowadzi program

Mery przez rok prowadziła również autorską audycję Alfabet Spolsky w radiu Newonce. W 2021 r. gwiazda wydała debiutancką powieść "Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj". W 2023 r. nakładem wytwórni Kayax ukazała się nowa płyta Mery Spolsky: "Erotic Era". Prowadzenie telewizyjnego programu przypadło jej po raz pierwszy w karierze. Jak mówiła w rozmowie z "Dzień Dobry TVN" nowa gospodyni, chciałaby, aby "Drag Me Out" był nie tylko kolorowym i wesołym programem, ale też aby przemycał ważne tematy i uświadamiał społeczeństwo.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA