REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Męskie Granie wypuściło piosenkę na 2020 rok. Daria Zawiałow, Król i Igo zachęcają do imprezowania

Męskie Granie to wspólna impreza marki Żywiec i grupy polskich artystów muzycznych, która od wielu lat cieszy się olbrzymim poważaniem słuchaczy. Z powodu pandemii koronawirusa w tym roku nie dojdzie do zwyczajowej trasy koncertowej, ale jak zwykle opublikowano nową piosenkę. „Świt” nagrali Daria Zawiałow, Błażej Król i Igor Walaszek.

02.07.2020
10:27
męskie granie 2020
REKLAMA
REKLAMA

Tegoroczna edycja Męskiego Grania będzie już jedenastą w historii, ale pandemia COVID-19 niestety wyraźnie mocno pokrzyżowała plany organizatorów, którzy zostali zmuszeni do rezygnacji ze zwyczajowej trasy koncertowej. Zamiast tego wydarzenie przeniesie się do cyberprzestrzeni. Na szczęście jedna rzecz pozostała niezmieniona – Męskie Granie 2020 nadal wiąże się z premierą zupełnie nowej piosenki od grupy utalentowanych artystów.

Tym razem padło na trio Daria Zawiałow, Igor Walaszek i Błażej Król. Gwiazdy popu i elektroniki wspólnie stworzyły utwór „Świt”.

Dokonany wybór artystów nie powinien być dla nikogo szokiem, bo dwójka muzyków mogła się w 2020 roku pochwalić największą liczbą nominacji do Fryderyków, a Igo ma już za sobą doświadczenie występowania w ramach Męskiego Grania. Od początku nie było więc wątpliwości, że padło na właściwych ludzi. „Świt” został zresztą przyjęty dosyć pozytywnie przez fanów imprezy.

Niektórzy narzekają co prawda w komentarzach, że dawna rockowa atmosfera Męskiego Grania z każdym kolejnym rokiem coraz bardziej się rozmywa, ale wydaje się, że zdecydowały tutaj twarde reguły rynku. Najzwyczajniej w świecie to inne gatunki muzyczne cieszą się obecnie największą popularnością. „Świt” to zresztą dosyć typowa wakacyjna piosenka, która namawia do wspólnego imprezowania aż do nadejścia nowego dnia.

Oprócz nowej piosenki Męskie Granie Orkiestra pojawili się też w najnowszym wydaniu Studia Ż. Słuchacze nieznający wcześniej wokalistów stojących za piosenką na tegoroczną edycję mieli więc idealną okazję, żeby ich poznać. Cała trójka została zresztą dosyć dogłębnie przemaglowana przez przeprowadzającą wywiad Katarzynę Nosowską. A jeśli chcecie porównać „Świt” z poprzednimi singlami Męskie Granie Orkiestra, to znajdziecie je TUTAJ i TUTAJ.

REKLAMA

Męskie Granie 2020: 8 sierpnia odbędzie się livestream koncertu z Żywca.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA