REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka
  3. Dzieje się

Męskie Granie wraca w nowej formie. Na koncert mogą się szykować nie tylko zaszczepieni

Koronawirus zainfekował branżę kulturalno-rozrywkową, przez co miłośnicy imprez masowych już od ponad roku wstrzymują oddech, oczekując wieści o swoich ulubionych festiwalach. Fani Męskiego Grania mogą wreszcie odetchnąć z ulgą.

16.06.2021
17:43
męskie granie 2021 koncerty zasady
REKLAMA

Męskie Granie odbywa się regularnie od 2010 roku. I o ile zazwyczaj była to seria koncertów na żywo z finałem w Żywcu, zeszłego lata trzeba było znaleźć inne rozwiązanie. W związku z pandemią zdecydowano się zorganizować tylko jeden występ i to bez udziału publiczności. Mimo to emocji nie zabrakło, bo artyści zdecydowali się podczas koncertu transmitowanego w internecie wyrazić swoją solidarność ze społecznością LGBT.

Mocno drżeliśmy o tegoroczną edycję imprezy. Chociaż program szczepień pędzi jak oszalały, trzecia fala za nami, a premier zaraz pewnie znowu ogłosi koniec pandemii, to kolejne letnie festiwale i trasy koncertowe zostały już odwołane bądź przeniesione na późniejszy termin. Do tego dochodzi kontrowersyjna kwestia, czy na podobne wydarzenia wstęp powinny mieć tylko osoby zaszczepione, czy niezaszczepieni też mogą brać w nich udział. Na szczęście organizatorzy Męskiego Grania znaleźli rozwiązanie prawdopodobnie zadowalające wszystkich.

REKLAMA

Tegoroczne Męskie Granie się odbędzie.

Wydarzenie zostanie zorganizowane jednak w nowej formule. Przede wszystkim koncerty będą dwudniowe, by nadrobić zaległości mogli Igo, Błażej Król i Daria Zawiałow do upadłego śpiewając Świt. W piątki to właśnie do nich będzie należeć scena Męskiego Grania. W soboty wystąpią natomiast członkowie tegorocznej odsłony Męskiego Grania Orkiestry. Nie znamy jeszcze nowego składu, ale ma się to zmienić 30 czerwca wraz z premierą hymnu na 2021 rok.

Drugą ważną zmianą jest fakt, że koncerty odbędą się jedynie w czterech miastach w Polsce, za to finał w Żywcu będzie również transmitowany na żywo w sieci. Prócz tego przy muzyce pod szyldem Męskiego Grania będziemy mogli bawić się w Krakowie, Warszawie czy Poznaniu.

Gdzie i kiedy odbędą się koncerty w ramach trasy Męskie Granie 2021?

  • Kraków, 6-7 sierpnia – Muzeum Lotnictwa
  • Warszawa, 13-14 sierpnia – Tor Służewiec
  • Poznań, 20-21 sierpnia – Park Cytadela
  • Żywiec, 27-28 sierpnia – Amifteatr pod Grojcem

Nie znamy jeszcze pełnego line-upu, ten ma zostać ujawniony już 21 czerwca. Jak już go poznacie, od razu chwytajcie za telefony. Tego dnia ruszy bowiem też przedsprzedaż biletów na Męskie Granie 2021. To wtedy klienci eBilet oraz usługi Allegro SMART! będą mogli zakupić jednodniowe wejściówki za 189 zł lub dwudniowe bilety za 319 zł. Jest jednak pewien haczyk. Płatności będzie można dokonać jedynie za pomocą BLIKA. Za to już kolejnego dnia, 22 czerwca, w samo południe bilety trafią do regularnej sprzedaży.

Męskie Granie 2021 - nie tylko dla zaszczepionych

REKLAMA

Jerzy Owsiak co prawda poparł Kult, kiedy członkowie zespołu mówili, że nie będą brać udziału w imprezach tylko dla zaszczepionych, bo sprzeciwiają się takiej segregacji, ale okazało się, że właśnie tylko zaszczepieni będą mieli wstęp na tegoroczny Pol'and'Rock. Organizatorzy Męskiego Grania wybrali nieco inną ścieżkę. Wszystkie koncerty mają odbyć się zgodnie z zasadami dotyczącymi imprez kulturalnych i rozrywkowych obowiązujących w dniu danej imprezy.

Oznacza to, że do sprzedaży trafi pula wejściówek dla osób niezaszczepionych oraz osobna pula dla osób mogących przedstawić certyfikat potwierdzający przyjęcie dwóch dawek szczepionki przeciw COVID-19. Niezależnie więc, po której stronie sporu stoicie, będziecie mogli wziąć udział w imprezach. A jeśli świt przyłapie wtedy was, pamiętajcie, aby wykrzyczeć mu to prosto w twarz. Czy coś w ten deseń.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA