REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Myślisz, że Metallica tylko jeździ w trasy i coveruje Dżem? Muzycy wsparli Polaków po swoim koncercie

Ich sobotni koncert to jedno z największych muzycznych wydarzeń tego roku w Polsce. Jednak Metallica zrobiła coś więcej niż zagranie największych przebojów i coveru Dżemu. Muzycy wsparli finansowo Polskie Banki Żywności.

30.04.2018
11:34
Metallica Wehikuł czasu działalność charytatywna
REKLAMA
REKLAMA

W sobotni wieczór krakowska TAURON Arena rozbrzmiała największymi hitami Metalliki. Publiczność miała okazję usłyszeć takie utwory, jak Master of Puppets, Fade to Black czy One. Zespół wykonał także siedem piosenek z ostatniego albumu, zatytułowanego Hardwired… To Self-Destruct. Jednym z najciekawszych momentów koncertu okazał się segment Rob & Kirk Doodle, w czasie którego basista i gitarzysta prowadzący wykonują cover utworu z kraju, w którym odbywa się występ. Wcześniej muzycy zaśpiewali m.in. Jożin z bażin podczas koncertu w Pradze.

W Krakowie członkowie zespołu zaprezentowali Wehikuł czasu Dżemu.

Cover tego klasyka spotkał się ciepłym przyjęciem i od razu stał się hitem w polskim internecie. Jednak muzyka nie była jedyną aktywnością zespołu tego wieczoru. Grupa zajęła się także swoją drugą działalnością, jaką jest wspieranie organizacji charytatywnych.

Metallica przekazała 80 tys. zł na rzecz Federacji Polskich Banków Żywnościowych.

Działalność charytatywna to żadna nowość dla kalifornijskiej grupy. Podczas zeszłorocznej trasy po Stanach Zjednoczonych przekazywała część dochodów lokalnym oddziałom organizacji Feeding America. Muzycy założyli także własną fundację – All Within My Hands, nazwaną od jednego ze swoich utworów. Projekt wspiera różne inne organizacje, m.in. Little Kids Rock czy działającą na rzecz prewencji dziecięcych nowotworów The Buster and Kristen Posey Fund.

REKLAMA

Metallica od lat angażuje się także w działalność Make-A-Wish. Ta fundacja zajmuje się spełnianiem marzeń ciężko chorych dzieci i nastolatków. Kilku podopiecznych organizacji pragnęło właśnie spotkać się z członkami zespołu, którzy odwiedzali młodych fanów w szpitalach.

Ponadto muzycy wspierają swoich mniej znanych kolegów po fachu. W zeszłym roku Metallica przekazała sprzęt swojemu cover bandowi, Blistered Earth, który został okradziony po jednym z koncertów. Z kolei Kvelertak zyskał międzynarodową sławę po tym, jak w 2013 roku James Hetfield opublikował wideo z ich występu, a następnie zaprosił jako support na trasę Metalliki.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA