REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Duża dawka wysokiej kultury na czas kwarantanny. Metropolitan Opera zaczyna tydzień ze spektaklami online za darmo

Instytucje kultury w następnych tygodniach będą miały niezwykle utrudnione działanie z powodu epidemii koronawirusa. Na szczęście wiele instytucji postanowiło udostępnić swoje materiały również online. Od dziś przez cały tydzień Metropolitan Opera pokaże swoje najważniejsze dzieła w streamingu całkowicie za darmo. Jak obejrzeć?

16.03.2020
21:52
opera
REKLAMA
REKLAMA

Pandemia koronawirusa ma bardzo negatywny wpływ na światowej gospodarkę, społeczne zaufanie, ale również możliwości korzystania z kultury. W Polsce, gdzie dostęp do instytucji kulturalnych i tak jest mocno utrudniony, COVID-19 tylko pogorszył niełatwą sytuację. Twórcy z powodu utraty największych źródeł zarobkowania będą musieli się w najbliższym czasie mierzyć z dużymi problemami finansowymi, a odbiorcy znaleźć inne metody na spędzanie wolnego czasu (o niektórych z nich pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ).

Na szczęście trudną sytuację rozumie wiele międzynarodowych instytucji kulturalnych, które przygotowały na czas walki z koronawirusem specjalne oferty dla internautów. Wśród nich są najważniejsze światowe opery – Metropolitan Opera i Staatsoper. Nie ma wątpliwości, że w najbliższym czasie fani tego gatunku będą mieli trudny wybór, co obejrzeć.

Metropolitan Opera przez tydzień pokaże streamy siedmiu swoich hitowych produkcji, w tym „Carmen”, „Cyganerię” i „Traviatę”.

Informację na ten temat podała oficjalna strona placówki. Główny menadżer Met, Peter Gelb zaznaczył, że chcieli zaoferować miłośnikom opery odrobinę radości i sztuki na najwyższym poziomie w tych ekstremalnie trudnych czasach. Jakie dokładnie produkcje zostaną pokazane i kiedy będzie można je obejrzeć?

Plan Metropolitan Opera w ramach Nightly Met Opera Streams:

REKLAMA
  • PONIEDZIAŁEK, 16 MARCA - „Carmen” Bizeta (2010)
  • WTOREK, 17 MARCA - „Cyganeria” Pucciniego (2008)
  • ŚRODA, 18 MARCA - „Trubadur” Verdiego (2015)
  • CZWARTEK, 19 MARCA - „Traviata” Verdiego (2018)
  • PIĄTEK, 20 MARCA - „Córka pułku” Donizettiego (2008)
  • SOBOTA, 21 MARCA - „Łucja z Lammermooru” Donizettiego (2009)
  • NIEDZIELA, 22 MARCA - „Eugeniusz Oniegin” Czajkowskiego (2007)

Każdy spektakl będzie się zaczynać o godzinie 0:30 czasu Polskiego. Na szczęście widzowie spoza Stanów Zjednoczonych nie będą zmuszeni do każdorazowego zarywania nocy. Opery będą bowiem dostępne przez 20 godzin od momentu premiery na stronie głównej Met. Na podobny krok zdecydowała się także wiedeńska Staatsopera. Od wczoraj codziennie na 24 godziny będzie ona pokazywać stream z innej popularnej opery. Obecnie w ofercie znajduje się „Falstaff”, którego można obejrzeć TUTAJ. Korzystanie ze streamu wymaga jednak wcześniejszego zalogowania.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA