REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Michał Wiśniewski skazany. Zapadł wyrok w sprawie 2,8-milionowej pożyczki

Jeszcze w październiku 2021 roku Michał Wiśniewski (zgodził się na podawanie nazwiska) usłyszał zarzuty, wedle których miał doprowadzić do niekorzystnego zarządzania mieniem znacznej wartości SKOK w Wołominie. Chodzi o zaciągniętą w 2006 roku pożyczkę na kwotę 2,8 mln zł. Słynny piosenkarz właśnie usłyszał wyrok w tej sprawie. Nie jest on dla niego korzystny.

30.10.2023
16:04
michał wiśniewski skok wyrok pożyczka
REKLAMA

Jak jeszcze w październiku 2021 roku informowała Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga, Michał Wiśniewski "przedłożył nierzetelne, pisemne oświadczenie o swoich dochodach". Nie dość, że miał znacznie je zawyżyć, to jeszcze podał nierzetelne dane dotyczące dochodów poręczyciela, czyli swojej ówczesnej żony. W rezultacie została mu udzielona pożyczka, której nie spłacił.

Proces w sprawie Michała Wiśniewskiego ruszył w grudniu 2021 roku. Oskarżony twierdził, że nie dopuścił się żadnych zarzucanych mu czynów. 2006 rok wskazywał bowiem, jako udany dla siebie okres - zagrał m.in. trasę koncertową w USA, wygrał eliminacje do Eurowizji i wydał płytę. "Niczego nie ukradłem (...) Wyrok skazujący byłby niesprawiedliwy i błędny" - mówił.

Więcej o Michale Wiśniewskim poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Michał Wiśniewski skazany - jaką karę wyznaczył sąd?

Michał Wiśniewski przyznał się, że był klientem SKOK w Wołominie, który udzielił mu kredytu. Spłacał go do momentu utracenia płynności finansowej - wtedy pojawiły się opóźnienia w regulowaniu należności (podobnie rzecz miała się z innymi zobowiązaniami). Jak podkreślał: "utrata płynności finansowej nie jest przestępstwem, a łączenie go z medialną sprawą nieprawidłowości w SKOK Wołomin, w jego ocenie, służy nagłośnieniu sprawy i ubarwieniu jej na czerwono".

Michał Wiśniewski - kontrowersje
REKLAMA

Jak podaje PAP, Sąd Okręgowy Warszawa Praga miał inne zdanie niż oskarżony. W poniedziałek, 30 października 2023 roku zapadł wyrok w tej sprawie. Według niego nie ma wątpliwości, że Michał Wiśniewski dopuścił się zarzucanych mu czynów, w wyniku czego doprowadził do niekorzystnego zarządzania mieniem SKOK w Wołominie. Sąd wymierzył więc piosenkarzowi surową karę - 1,5 roku więzienia, grzywnę w wysokości 80 tys. zł i nakaz pokrycia kosztów procesowych.

Wyrok jest nieprawomocny i Michał Wiśniewski może się od niego odwoływać. Do momentu publikacji tego tekstu, jeszcze go nie skomentował.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA