REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Czarnoskóry latynos Miles Morales będzie gwiazdą nowego filmu Spider-Man, ale i tak zostaje w cieniu Petera Parkera

W filmowym uniwersum Marvela to Peter Parker zakłada ikoniczny kolorowy strój i tłucze nocami złoczyńców po łbie. Miles Morales, czyli kolejny komiksowy Spider-Man dostanie swój własny film, ale nie będzie to hollywoodzka produkcja w ramach MCU.

19.01.2017
21:02
Miles Morales - Spider-Man - film
REKLAMA
REKLAMA

Miles Morales jest jedną z ulubionych postaci fanów Marvela. Wprowadzono go w alternatywnym uniwersum Ultimate jako następcę zmarłego Petera Parkera. Za jego postać odpowiedzialni są Brian Michael Bendis i Sara Pichelli.

Marvel zadecydował, że kolejny Spider-Man będzie czarnoskórym latynosem.

Od lat Marvel wymienia swoją kadrę herosów, którymi pierwotnie byli niemal wyłącznie biali mężczyźni urodzeni w Stanach Zjednoczonych. Na kartach komiksów można znaleźć coraz więcej przedstawicieli płci pięknej oraz innych ras i nacji. Miles Morales jest jedną z takich postaci.

Po crossoverze Secret Wars uniwersum Ultimate przestało istnieć, ale nie oznaczało to końca Milesa. Spider-Man trafił do tego samego Nowego Jorku, w którym mieszka ten pierwszy, oryginalny człowiek-pająk. W rezultacie mamy teraz dwóch ludzi z pajęczymi mocami.

Parker stał się szefem międzynarodowej korporacji, a miano Spider-Mana z sąsiedztwa przyjął właśnie Miles Morales.

Chociaż z postacią Spider-Mana do końca świata będzie kojarzył się Peter Parker, to Miles jest pupilkiem fanów komiksów - podobnie jak Khamala Khan, czyli Ms. Marvel. To dość młoda postać i powstała w 2011 roku. Nie zobaczyliśmy go jednak, pomimo plotek, na ekranie obok Avengersów. W filmowym uniwersum Marvela w Spider-Man: Homecoming pojawi się jednak Peter Parker.

Miles Morales dostanie jednak swój własny film, ale jego fani będą musieli zadowolić się... animacją. Sony Pictures Animation ogłosiło, że powstaje pełnometrażowa kreskówka, w której Miles Morales będzie głównym bohaterem. Za produkcję niezatytułowanego jeszcze obrazu odpowiadają Phil Lord (The Lego Movie), a partnerować będą mu Chris Miller i Peter Ramsey.

Film o Spider-Manie, którym będzie Miles Morales, ma zadebiutować 21 grudnia 2018 roku.

REKLAMA

Zobacz też:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA