REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Japonia podbija HBO GO. Seriale Miss Sherlock i horror Folklor obejrzycie już dziś w serwisie

W ten weekend zdobyć serca polskich widzów spróbują dwie nowe produkcje HBO - Miss Sherlock i Folklor. O czym opowiadają seriale?

01.12.2018
9:00
miss sherlock
REKLAMA
REKLAMA

Globalna popularność azjatyckiej kultury od lat utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Koreańskie kino, japońskie komiksy i chińska literatura to tylko niektóre z uwielbianych na Zachodzie dzieł rodem z Dalekiego Wschodu. Nic więc dziwnego, że skalę tego zainteresowania chcą skorzystać największe platformy streamingowe. Dwie najnowsze produkcje HBO Asia, które już dzisiaj trafiły do biblioteki polskiej wersji serwisu HBO GO to Miss Sherlock i Folklor.

Pierwszy z tych seriali to re-imaginacja klasycznej opowieści o Sherlocku Holmesie.

Zamiast XIX-wiecznego Londynu mamy współczesne Tokio, a dwóch angielskich dżentelmenów zostaje zastąpionych przez rozwiązujące zagadki kryminalne kobiety. Główną bohaterką opowieści (i zarazem japońską wersją Sherlocka) jest Sara Shelly Futaba (Yūko Takeuchi) - pracująca jako policyjny konsultant. W rozwiązywaniu zagadek wspomaga ją doktor Wato Tachibana (Shihori Kanjiya). Zaprezentowany zwiastun pokazuje, że bohaterce Miss Sherlock będzie znacznie bliżej do kreacji słynnego detektywa w wersji Benedicta Cumberbatcha niż Roberta Downeya Jr. A tym bardziej klasycznym opowiadaniom sir Arthura Conan Doyle'a.

Od klasycznej literatury wolicie japońskie horrory? Wobec tego z pewnością zadowoli was Folklor.

To serialowa antologia składająca się z sześciu godzinnych opowieści grozy. Każdy odcinek został oparty na lokalnych wierzeniach z innego azjatyckiego kraju. Fabuła poszczególnych epizodów umiejscowiona została w Indonezji, Japonii, Korei Południowej, Malezji, Singapurze i Tajlandii. Twórcy Folkloru obiecują uwspółcześnienie motywów i stylu azjatyckich horrorów, przy jednoczesnym zachowaniu cech, które wyróżniały je na tle reszty świata i uczyniły globalnym fenomenem.

REKLAMA

Po Folklorze możemy się więc spodziewać dużej dawki krwawej jatki, duchów i zmarłych wracających zza grobu, a także innych strachów znanych z azjatyckiej kultury lokalnej. Pokazuje to również opublikowany zwiastun. Czy produkcja stanie się hitem na miarę Nawiedzonego domu na wzgórzu Netfliksa? Pierwsze reakcje widzów dadzą nam zapewne odpowiedź na to pytanie.

Seriale Folklor i Miss Sherlock na HBO GO można oglądać od dzisiaj.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA