REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Tak się robi kino akcji. Tom Cruise daje popis w widowiskowej scenie z „Mission Impossible 7”

Cierpliwość popłaca. Szczególnie, gdy robi się filmy. Ekipa „Mission Impossible 7” po kilku dniach oczekiwania na idealną pogodę, nakręciła zapierającą dech w piersiach scenę akcji na skraju góry Helsetkopen w Norwegii. 

07.09.2020
14:49
Tom Cruise Mission Impossible 7 scena norwegia gora
REKLAMA
REKLAMA

O najnowszej odsłonie przygód Ethana Hunta ostatnio mówi się głównie w negatywnych kontekstach. Jeszcze nie tak dawno cała Polska żyła doniesieniami na temat mostu w Pilchowicach, który miał zostać wysadzony na potrzeby produkcji. Hollywoodzcy filmowcy wycofali się z tego pomysłu. Wydawało się, że wszystko już pójdzie z górki. Bo przecież mogli już wrócić na plan po przerwie spowodowanej pandemią i pełni nadziei ruszyli do Norwegii.

Tam niestety pojawiły się kolejne problemy. Zirytowany opóźnieniami Tom Cruise wynajął statek, który ma służyć za hotel dla całej ekipy, tak aby ograniczyć jej członkom kontakt z ludźmi i możliwość zakażenia koronawirusem, a tym samym uniknąć kolejnych potrzeb wstrzymania zdjęć. Okazało się jednak, że na okręcie pracuje filipińska załoga, co według norweskich związków marynarzy może być naruszeniem tamtejszego ustawy o imigracji.

Te wszystkie „drobne” niedogodności nie zniechęcają reżysera „Mission Impossible 7”. Christopher McQuarrie jest zdeterminowany, aby dostarczyć publiczności jak najbardziej widowiskowe kino akcji. I wszystko wskazuje na to, że to właśnie zrobi. Na skraju norweskiej góry Helsetkopen powstała specjalna rampa. Twórca podzielił się zapierającą dech scenografią na Instagramie:

Zbudowanie rampy było jednak połową sukcesu. Ekipa zmuszona była poczekać kilka dni na idealną pogodę, aby móc w tych okolicznościach przyrody nakręcić scenę akcji. Dokładnie w minioną niedzielę Tom Cruise wsiadł na motocykl, przejechał po rampie, wyskoczył w powietrze i opadł na ziemię na spadochronie. Jego wyczyny uchwycili norwescy reporterzy:

REKLAMA

Zgodnie z zapowiedziami reżysera jest to jedna z trzech zapierających dech w piersiach scen akcji, które pojawią się w filmie. Jak wyglądają pozostałe, dowiemy się prawdopodobnie w listopadzie 2021 roku. O ile oczywiście twórcom uda się w końcu dokończyć produkcję.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA