REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Mitologia "Władcy pierścieni" w pigułce

"Silmarillion" J. R. R. Tolkiena, kompendium wiedzy na temat mitologii i historii Śródziemia, choć okazał się niespodziewanym sukcesem wydawniczym, określane jest pozycją tylko dla wytrwałych. Wypełniona nazwami, imionami i faktami książka jest raczej trudna do przyswojenia. Pasjonatów twórczości autora "Władcy pierścieni" może więc zainteresować ten krótki film, prezentujący zawartą w "Silmarillionie" wiedzę w bardzo przystępnej formie. 

18.12.2014
11:17
Mitologia „Władcy pierścieni” w pigułce
REKLAMA
REKLAMA

Zmieścić całą tak obszerną treść w zaledwie czterech minutach byłoby zadaniem niemożliwym, stąd też konieczne było wiele skrótów i uproszczeń. Jednak twórcom kanału CGP Grey udało się mimo to bardzo sprawnie i w interesujący sposób przedstawić najważniejsze fakty z wykreowanej przez Tolkiena mitologii. Jeżeli zastanawialiście się kim byli Sauron i Gandalf, albo skąd w Śródziemiu wzięły się elfy, krasnoludy i orki, a nie macie ochoty na żmudną lekturę "Silmarillionu", koniecznie sprawdźcie ten film.

REKLAMA

Kanał CGP Grey funkcjonuje na YouTube od 2011 roku i specjalizuje się w krótkich filmach wyjaśniających skomplikowane rzeczy z różnych dziedzin. Jak dotąd jego twórcom udało się zgromadzić nieco ponad 1,5 mln subskrybentów - jeśli jeszcze nie ma was wśród nich, nie ociągajcie się i zmieńcie ten stan rzeczy. Zaręczam, że warto.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA