REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Miuosh, Smolik, Nosowska i orkiestra grają z domów. Nowy teledysk do „Tramwaje i gwiazdy” powala rozmachem

Pandemia koronawirusa nie musi ograniczać ambitnych artystów. Z domu również można realizować pełne rozmachu projekty. Dowodem na to jest nowa wersja utworu Tramwaje i gwiazdy Miuosha i Katarzyny Nosowskiej, do której klip właśnie pojawił się na YouTubie.

21.04.2020
14:15
miuosh teledysk tramwaje i gwiazdy
REKLAMA
REKLAMA

Miuosh przyzwyczaił nas już do rozmachu swoich projektów. W lepszych czasach promował swoim nazwiskiem nie tyle koncerty, co prawdziwe muzyczne wydarzenia, na które bilety rozchodziły się jak świeże bułeczki. Niezapomniane jest przecież przygotowane wraz z Jimkiem, Smolikiem i symfonikami z Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR) „Scenozstąpienie”, czyli występ na Stadionie Ślaskim.

Mylnie byłoby myśleć, że ambicje tego muzyka się zmniejszą ze względu na pandemię koronawirusa.

Obowiązkowa izolacja przerwała trasę Powroty Tour, w ramach której Miuosh występował wraz z FDG. Orkiestra. Muzycy wspólnie zagrali z własnych domów w Wielkanocny Poniedziałek. Wydarzenie było transmitowane na żywo online.

Teraz Miuosh ponownie pokazuje, że nawet pandemia nie jest w stanie go zatrzymać. Do wspólnego projektu zaprosił osoby, z którymi już współpracował. Wraz ze Smolikiem, symfonikami z NOSPR i Kasią Nosowską nagrał #zostańwdomu version piosenki Tramwaje i gwiazdy. Prócz nich w występie wzięli udział muzycy FDG. Orkiestry w poszerzonym składzie.

Robi wrażenie, nie?

A wykonanie wydaje się proste. Nie mamy do czynienia z oszustwem i nie ma tu materiałów z albumu koncertowego czy melodii dogranych w studiu. Każdy muzyk nagrał swoją partię za pomocą smartfona we własnym domu, przy wykorzystaniu dostępnych instrumentów.

Wszystkie nagrania trafiły następnie do Miuosha, który montował je przez 60 godzin. Kolejne 12 godzin zajęła mu edycja dźwięku. Poświęcenie tak ogromnej ilości czasu się opłaciło, bo wyszło coś wyjątkowego. Utwór w swojej nowej wersji brzmi równie dobrze, co oryginał, który swego czasu oczarował prowadzącą Rozrywka.blog.

REKLAMA

Piosenka Tramwaje i gwiazdy pochodzi z dotychczas przedostatniego krążka Miuosha „POP”, który ukazał się w 2017 roku i zyskał status złotej płyty.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA