REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. Komiksy

„Moon Knight” od Disney+ nabiera kształtów. Oscar Isaac jako „Batman Marvela”?

Disney+ pracuje nad serialem opartym na komiksie „Moon Knight”. Jak donoszą zagraniczne media, jako kandydat do roli tytułowej najwięcej szans ma Oscar Isaac, aktor znany m.in. z takich tytułów jak „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedni”, „Drive”, czy „Anihilacja”.

26.10.2020
22:01
moon knight Oscar Isaac Disney serial marvel
REKLAMA
REKLAMA

Już za parę chwil na Disney+ zadebiutuje długo oczekiwany 2. sezon serialu „The Mandalorian”. Studio nie zwalnia jednak tempa i już pracuje nad kolejnym tytułem — czy oparty na serii komiksów Marvela „Moon Knight” również okaże się hitem? Tego jeszcze nie wiemy, ale już poznaliśmy kilka interesujących szczegółów produkcji, m.in. tych dotyczących obsady.

Moon Knight, czyli Batman Marvela: o czym opowiada ta historia?

Nie bez powodu Moon Kinighta, bohatera marvelowskiej serii, porównuje się do Batmana: Marc Spector aka Steven Grant walczy ze złoczyńcami używając różnych gadżetów, najbardziej uaktywnia się nocą, jego alter ego jest obrzydliwie bogaty playboy, a sam bohater nie odznaczał się przez większość swojej kariery żadnymi supermocami. O jego przeszłości wiadomo jedynie, że urodził się w średniozamożnej, żydowskiej rodzinie, a w młodości pracował jako komandos.

Bohater serii rozpoczyna swoją superbohaterską przygodę jako heros i awatar egipskiego boga Khonshu. Aby skutecznie walczyć z przestępcami, Spector przybiera kilka różnych tożsamości: m.in. wspomnianego wcześniej Stevena Granta i Jacka Lockleya. Z upływem czasu, u Moon Knighta dochodzi do zaburzenia tożsamości i wystąpienia objawów tzw. osobowości wielorakiej.

Oscar Isaac jako człowiek-awatar?

Jak donosi serwis Variety, trwają rozmowy między Disney+ a Oscarem Issakiem. To właśnie aktor znany z takich filmów jak „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedni”, „Anihilacja”, „Potrójna granica” i „X-Men” miałby wcielić się w tytułowego bohatera. Sam aktor na razie nie potwierdził tych pogłosek.

REKLAMA

Na razie nie wiadomo, kto wyreżyseruje serial „Moon Knight”. Wiadomo jedynie, że scenarzystą i showrunnerem jest Jeremy Slater („Fantastyczna czwórka”, „The Umbrella Academy”).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA